| SissiStefi a întrebat:

Bună TPU!

Vreau şi eu cât mai multe statusuri originale şi frumoase,despre viaţă,iubire,prietenie,furie, tristeţe... ORICE!

Vă rogg puppy dog eyes Dau fundă :*

Mersii love struck

2 răspunsuri:
| iDizzySmile a răspuns:

"Cea mai urâtă despărțire este cea în care o persoană încă mai ține la cealaltă."
"Am realizat că nu există om care să nu te dezamăgească.
Partea cea mai tristă e că mereu faci de toate pentru ei, te lupţi pentru ei, nu-i laşi să cadă, chiar dacă nu te simţi bine tot faci pe dracu’ n patru să îi ajuţi.
Dar poate că oamenii nu ştiu să aprecieze, e mai important ce spun alţii decât ceea ce au în fata lor, mai bine cred ceva ce zicea nu ştiu cine decât sa te creada pe tine, care ţi-ai pierdut ceva timp în încercarea de a le demonstra ceva, nu doar a le spune.
Nu mă doare nimic, am trecut prin chestia asta de mii de ori şi am învăţat că nimic nu trebuie să mă rănească, până la urmă eu nu pierd nimic, pierde acela care pleacă.
E bine să ai sufletul împăcat, au fost dăţi în care nu l-am avut, dar acum chiar îl am, ştiu că am dat tot ce am avut mai bun ca să fie bine, dar dacă unele persoane nu pot aprecia, o sa aprecieze altele. "
Dacă nu-mi spui nimic, o să-nţeleg. Dacă mă laşi să plec, o să-nţeleg. Dar dacă te întorci prea tarziu şi nu mai sunt dispusă să te iert, să înţelegi.