| Bianca_6973 a întrebat:

Vreau si eu statusuri frumoase de tristete, dor, iubire etc.

Răspuns Câştigător
| cristianorudi7 a răspuns:

1. Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

2. Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
3. Singura, fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying.te iubesc:X.
4. Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca…
5. Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad
6. Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci… (
7. Am invatat ca dureaza ani sa câstigi încredere si doar câteva secunde sa o pierzi.
8. Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
9. Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
10. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
11. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
12. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
13. DND aspir…….la o viata mai buna
14. A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

15. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape …

16. E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

17. Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur
18. Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

19. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainteviata e plina de necazuri dar si bucurii…….asa ca incearca sa fi tare cu fiecare pas.

20. Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

21. Plang de durere … sunt singur si trist si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

22. Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine … m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate …

23. Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi …

24. Inima mea e rupta in doua … jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna …

25. Te-am iubit candva dar tu ai stricat tot si acum nu mai vreau sa stiu nimic de tine …

Cel ce te iubeşte nu te face să plângi, cel ce nu te iubeşte nu îţi merită lacrimile

Sunt un hoţ şi am sî îţi fur inima!

Câte flori îs în gradină/De s-ar face fete mari/M-aş lăsa de meserie/Şi m-aş face grădinar

Când m-am apucat de scris/Lacrimile m-au cuprins/În batistă le ştergeam/Şi la tine mă gândeam.

Că te-am văzut, e vina mea/Că mi-ai plăcut, e vina ta/Că te iubesc nu mă-ntreba/Sărută-mă şi vei vedea.

Greşeala e umană, a ierta e divin. Mă ierţi?

În rai fără tine e moarte e gheaţă, Şi în iad lângă tine e bine e viaţa!

Sîrutul tău încă îl mai simt pe buze, mă faci să plutesc atunci când îmi zâmbeşti, lasă-mă să fiu lângă tine, atunci când te trezeşti!

Dumnezeu a creat nişte îngeraşi şi i-a pus să se joace, dar unul era aşa de dulce şi de drăguţ încât ceilalţi l-au aruncat pe pămant. Ups!? Te-ai lovit?

Când iubeşti eşti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este să suferi din iubire!

Dacă mă urăşti trage în mine cu arcul, dar ai grijă să nu mă nimereşti în inimă pentru că acolo te afli tu…

Când cineva va putea scrie cu un cub de gheaţă pe soare înseamnă că te va iubi mai mult ca mine…

N-ai fi crezut că o sa te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună şi nimeni şi nimic nu ne va despărţi!

M-am uitat în portofel şi era gol, m-am uitat în buzunar şi am găsit doar câteva monede, m-am uitat în inima şi te-am găsit pe tine. Abia atunci am realizat cât de bogat sunt…

Aş vrea să fiu o stea… o stea căzătoare, să cad în inima ta şi să nu mai pot pleca. Te iubesc, prinţesa mea

Prin umbra nopţii eu încerc să te privesc în lună, de dormi eu te-am trezit iubito să îţi zic noapte bună…

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare şi nu te pot desprinde căci inima mă doare…

De-aş fi apă n-aş mai avea nevoie de lacrimi, de-aş fi foc n-aş mai avea nevoie de căldură, de-ai fi doar al meu n-aş mai avea nevoie de nimic!

Dacă drumul către tine ar fi aşternut cu foc eu aş trece printre flăcări şi n-aş regreta deloc!

Am plâns, am suferit, am pierdut atâtea, totul pentru o cauză nobilă : IUBIREA dintre noi doi…

funda

2 răspunsuri:
| DoOdO a răspuns:

Pai,stiu doar cateva dar ti le zic pe asteabig grin...
1) Love is old Love is new Love is all Love is you
2)Nobody is perfect untill you fall in love with them
3)`Cause with every kiss and every hug you make me fall in love
4)The love doesn`t end because the true love never end
5) Love is love Love is you I love love So I love you
6)When you are with me nothing metter
Siii...cam atat... sper ca te-am ajutatwinking

| LarisaDragomir a răspuns:

Sunt ca un fulger ma aprind repede,ma sting la fel de repede, apar doar cand apare furtuna, furtuna scurta dar care lasa urme adanci...