| xAndreeaLaura a întrebat:

vreau si eu cateva sfaturi in legatura cu invatarea limbii engleze.Cum as putea sa invat mai repede si de una singura?

Răspuns Câştigător
| fastXandXcurious a răspuns:

Sincer, daca te gandesti sati cumperi un cd dala de pe net cu,, invata engleza in 24 ore sau o luna etc ", mai bine lasa. Nu este chiar asa usor.
Ai putea sati cumperi un dictionar oxford de engleza romana si sa citesti in fiecare zi cate 100 cuvinte. Ai putea sa citesti conversatii in engleza astfel memorand fraze si expresii. De preferat ar fi sa-ti iei un profesor meditator, dar daca nu vrei, asta e. Cam asteas sfaturile mele.

3 răspunsuri:
| RaluLoveM3 a răspuns:

Si eu am invatat ceva engleza de una singura, si la scoala sunt cea mai buna la engleza, si am invatat uitandu-ma la documentare in engleza, lucruri care sa-ti place, eu nici nu mai citesc subtitrare pentru ca inteleg, dar normal ca m-am ajutat si de dictionar. Poti sa invati si singura, iar atunci cand citesti ceva in engleza si nu stii un cuvant cauta-l si o sa-l ti minte mereu, crede-ma! :*

| TeenagexD a răspuns:

Joacă-te woozworld.
Te ajută.
Aşa am învăţaţ şi eu.
Dacă e nevoie, mai foloseşte GOOGLE translate când ai nevoie, pentru aţi traduce un cuvânt sau... dăţi teste singură apoi te corectezi.

| AndreiAndNimeni a răspuns:

Buna! Sincer sa fiu si eu am avut aceeasi problema. Invata 3 cuvinte pe zi si verbele a avea si a fi in engleza sia asa am reusit eu.NOROC. (funda?)