| SammiSchüler a întrebat:

TPU! Vreau si eu niste sfaturi in legatura cu ceva: m-am gandit sa imi vopsesc parul nuanta asta: http://www.gotica.ro/......l-Red.html
Problema tuturor adolescentilor: parintii; mai ales mama. am mai fost vopsita de 3 ori si ultima data ea a zis ca nu vrea sa ma mai vopsesc.
Cum as putea sa o conving sa ma lase sa ma vopsesc :o3? (acum mi-am decolorat o parte din par si l-am facut cu albastru de metil si nu suporta asta, dar stie ca se decoloreaza deci m-am gandit ca as putea sa ii zic ca nu am sa ma mai decolorez)
Deci, are cineva vreo idee? =D

4 răspunsuri:
| Costellino a răspuns:

Tu esti cea din poza? E misto culoarea. Cati ani ai, esti minora presupun, nu?
Da-te bine pe langa tata, ca e mai indulgent presun. Ia-l deoparte si spune-i ca ai o rugaminte mare la el : Ai vazut o culoare care iti place si iti doresti mult ca mama ta sa nu se mai lege de parul tau, si roaga-l sa o faca pe mama sa nu se mai lege de parul tau. Daca nu merge asa, le zici la amandoi : Ori ma lasati sa ma vopsesc cum vreau ori ma tund chel :d. Asta zici asa ca sa ii faci pe ei sa taca si sa te lase sa te vopsesti cum vrei, dar nu te tunzi:d
Sa imi spui si mie daca a functionat happy

| SammiSchüler explică (pentru Costellino):

Buh, tata e comunist si spune "trebuie sa fi naturala! asta e cel mai important" laughing.

| 8mariastar a răspuns:

Eu zic sa te decolorezi ca albastul ala de metil este foarte periculor pentru organis am auzi cazuri in care fetele care s-au vopsit cu albastru de metil au facut cancer dar nu te spria sfatul meu sa nu te mai vopsesti cu albastru de metil

| SammiSchüler explică (pentru 8mariastar):

L-am decolorat inainte sa il fac cu albastru de metil. nu stiam de faza cu tumorile. am sa ma documentez. multumesc de advertisment, anyway :s