| GivingUp a întrebat:

Vreau si eu niste status-uri tari!

Răspuns Câştigător
| PerfectAngel a răspuns:

Iti pare ca-ti zambeshte...Iti pare ca te priveshte...Ai grija te prosteshte!

•Traiesc totul la maxima intensitate.

•Plang si rad in aceeasi zi.

•Vorbesc fara sa tac.

•Ma supar si iert dupa cateva momente.

•Pot ierta usor insa nu pot uita la fel de repede.

•Sunt singura si totodata cu toata lumea.

•Ador sa mi se spuna"te iubesc", si iubesc tot ce ador.

•Nu iau in seama tot ce mi se spune.

•Consider ca fiecare persoana e plina de defecte pe care altii le iubesc.

•Imi doresc sa obtin imposibilul si nu ma las pana nu o fac.

Toti imi spun: -nu renunta- -nu mai plange- -totul va fi bine- Dar eu las capul in jos si le spun: - Nu-i pasa de mine.

Stiu ca ti-am spus de multe ori: Cu un zambet ma ridici la nori. Imbratiseaza-ma si apoi povesteste-mi despre noi.

Si'ti vezi de treburi, ca oricum viata merge'n suturi. Ai cazut - te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi.

Ti-ai gasit alta tampita, doar sunt deStule! Nu e vina ei ca O fOlOseSti sa ma raneSti. si faCi spume ca nu reuSeSti

Sii. nu o sa mai plang oh go on Am invatat ca tot ce e legat de tine.Acum incep sa urascwinking Sii o sa fac exact ce mi-ai cerut. O sa te uitwinking!

Sii acum degeaba scriu tot ce s-a intamplat oh go on.El nu m`asculta. Deja m`a uitat oh go on.

Zambeste mereu, chiar daca ti-e greu... Chiar daca te doare...Zambeste si fi Tare!

Ieri era cu mine, ma tine de mana.Azi nu mai e. Nu stiu ce s-a intamplat si de ce a renuntat?

Degeaba incerci sa ma intorci di drum.E randul meu ca sa ma joc cu tine acum :pwinking!

Ti-a venit taxiul... du-te! pe drumul tau...cius babywinking wave

Poate acum nu realizeaza ce a facut. De fapt ce a pierdut.Va trece timpulsi va vedea, ca nu mai e acea fraera care il asculta, intelege oh go on.

O femeie poate ierta cateodata un barbat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe barbatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera.

O privesti.Iti aduci aminte de tot.O vezi ca rade si iti spui : unde`i fata care inainte ma cauta thinking E nu mai e! Ea s-a schimbatwinking Si pentru ea esti ca si plecat oh go on.

4 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Poti gasi statusuri aici :
http://www.statusuri.ro/

Succes!

| euzictutaci a răspuns:

Buna kiss! Uite cateva happy:

1. " Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai rama. oare de ce? "

2. " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine; acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino…! "

3. Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tin

4. De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu.

5. Cand te crezi singur gandeste-te ca persoana iubita te urmareste la fiecare pas :X :X :X

6. Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie, iar fiecare spin e o realitate.

7. Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.

8. Totul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

9. Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie.

10. Se zice ca timpul trece. Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp

11. Tristetea dispare o data cu trecerea timpului.

12. Un prieten adevarat te va ierta mereu :X:X!

13. Cand te uiti in urma, te gandesti. Chiar daca a fost rau sau bine, acum zambesti happy

14. Si poti sa pleci, ca nu te caut. happy

15? Le pui conditii, la toti care te vor
Uita-te dar nu atinge, si uite asa tu ii omori
Fermecator, ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ilegal
Este extraordinar mersu' ala intepat
Iese din normal mersu' ala elegant
Stii prea bine, la tot ce ma refer
Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper
As vrea sa-ti cer, sincer un autograf
Semneaza, Domnïsoara care te-a dat peste cap!

16. I just need you!

17. De cite ori ma veti privi cu ura si manie, de atitea ori va voi zambi cu multa simpatie.

18. Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

19. Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

20. E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin.

21. Plângi, te distrugi, vrei sa fugi si te doare... oh go on

22. Timpul vindeca aproape orice.Da-i timpului timp!

23? Imi revin aminiri de care nu mai pot scapa.Cand spun ca imi e bine, nu mai e deloc asa.

24. Bea suc de fructe,
Suc de fructe inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Banii inseamna femei,
Femei inseamna dragoste,
Dragostea inseamna SIDA,
SIDA inseamna moarte,
Deci nu mai bea suc de fructe!

25. Ma uit la luna te vad pe tine; ma uit la soare te vad pe tine; ma uit in departare te vad pe tine; DA` da-te dracu din fata mea odata!

26. Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. straight face Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

27! 6 adevaruri in viata :
1) nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba.
2) toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.
3) primul adevar e o minciuna.
4) zambesti acum pentru ca esti un idiot.
5) vei trimite mai departe unui alt idiot.
6) inca mai ai un zambet pe fata.

28. Toti cei care vor sa ma schimbe, vor asta ptc vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodatawinking!

29. Shit happens every fu*king day, and you know what? somedays, twice a day!

30. Baaai da mai da`le dracu.mai taie din ele, scumpiii kisswinkingoh go on!

Si daca vrei si mai multe statusuri gasesti pe googlewinking! Sper ca te-am ajutat kiss! Bye bye! fundita?! puppy dog eyes

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| n3bunik a răspuns:

1) Frigul? sta de afar? m?-nva? s?-mi num? r moleculele? i s?-mi raportez sentimentele la pl? cerea unui singur sentiment: IUBIREA …? i-ale ei necunoscute … dar voi da factor comun necunoscuta „n"? i voi ajunge la clasicul n(n-1) =? … Se pare c? doar ce am descoperit c? iubirea e o surs? de c? ldur?, numai c? e alimentat? doar din adâncul sufletelor … noastre …? I ATÂT. :-)
2) Î? i creez lumea dintr-o mie de cuvinte? armante, dar m? contrezi cu un fin? i arogant sim? al fanteziei unui b? rbat poc? it, lipsit de infantilitate? i parabolizat într-o lume în care el însu? i recunoa? te c? e personajul providen? ia-l, îns? lumea lui, nu uita, e creat? de tine, îngerule singuratic! Recunoa? te!
3) Oare mai? tii s? plângi cu lacrimi deschise sau? i-ai pierdut sufletul într-o ambuscad? mult prea închis?, nim? nu-i l? sat? la indemân? Permite-mi s?-mi eliberez sufletul în adâncurile tale? i las?-m? s? vibrez în libertatea fiec? rei clipe ce o tr? iesc pe acest P? mânt …
4) Te voi l? sa s? visezi în umbra-mi deas?, fie c? nu vrei, fie c? î? i pas?, fie c? tot absurdul se reduce-n infinit … Te voi l? sa s? cotrob? i neatent? printre ale mele tainice sim? iri … S?-mi spui? i mie! Ce crezi c? simt? E vis sau te-ai pierdut din nou printre cuvinte!?
5) Dac? ai puterea de a-mi r? spunde provoc? rii de a picta un nor cu proiec? ii efervescente, atunci bucur?-te de fiecare clip? ce? i-a mai r? masa pân? în momentul în care vei da cu ochii de ceea ce poate cândva doar visai … dragostea.
6) Când îi vei spune iubirii pe nume, atunci te va chema la ea … Când te vei juca cu nobila ei cucerire, te vei întreba dac? mai are vreun rost s? o gu? ti, s? o atingi, s? o prive? ti? i chiar s? o ui? i, atât timp cât ea î? i continu? nesthigerit? zborul ei paradoxal...
7) Într-adev? r, realitatea este cel mai dur joc de cuvinte, de care nu po? i profita nici m? car atunci când visezi!
8) A? urca pe-o scar?, pe-un deal, pe-un munte … Noaptea, a? atinge razele de soare? i luna într-o zi, f? r? lacimi de mi-ai spune … de mi-ai? opti … c? e? ti singura din noapte? i-s singurul din zi, al t? u suflet plin de vise, ce-l îmbr? i? ezi în fiecare noapte …? i-n fiecare zi!
9) Sunt clipe în care nici m? car ochii nu îi pot închide … nu m? pot reg? si în vorbele tale lipsite de speran? … E o noapte ca oricare alta, îns? e una din acele clipe în care nu-mi mai reg? sesc privirea? i speran? a … în care m? pierd în profunzime, în infinitul meu, creat de tine … Sunt obscur? i nu mai în? eleg nimic … nici m? car pe mine …
10) Când te-ndeamn? zborul iernii la plecare, s? rutând cu foc magia nop? ilor de var? … parc? te-nfioar?, cum te-a? teapt-un ceai fierbinte s?-l degu? ti ca-n prima clip? de iubire … Tu te pleci, iar el, pe tine se coboar?!