| amy_1224 a întrebat:

TPU vreau si eu status pentru prieteni falsi, in special baieti.Multumesc dau funda

4 răspunsuri:
| Foxylicious a răspuns:

Prietenii falsi sunt exact ca umbrele, apar numai atunci cand este soare.

| TTdsIulia a răspuns:

Crede-ma si eu sunt in aceeasi situatie ca tine. caut sttsuri pentru prieteni falsi si nu gasesc pe nici un site decat foarte rar.eu zic ori sa faci tu ce simti ori sa intri pe http://sweety-things.weebly.com/ deci se merita. gasesti!

| fffandreeea a răspuns:

"A trecut atata vreme si inca n-au disparut
Rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut"
"Mi-e dor de un dusman adevarat,ma sufoca devotamentul prietenilor falsi"
Falsii prieteni apar in momentele grele, cu mutra plouata, de solaritate cu noi, dar de fapt suferinta noastra ii consoleaza pentru viata lor mizerabila"
"Fum prea scrum se stinge tot acum
Acum o prietenie moare
Nu mai poate respira
I-ai luat tot oxigenul
Prin tradarea ta..."
">Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenïe

| andreamc a răspuns:

Prieteni falsi vs Prieteni adevarati
Posted on 21 martie 2010by Boggy in Etichete: prieteni
PRIETENII FALSI: Niciodata nu-ti cer de mancare.
PRIETENII ADEVARATI: Din cauza lor nu mai ai mancare.
PRIETENII FALSI: Se adreseaza parintilor tai cu D-l/D-na
PRIETENII ADEVARATI: Se adreseaza parintilor tai cu TATA/MAMA
PRIETENII FALSI: Te vor scoate din inchisoare si-ti vor spune cu ce-ai gresit.
PRIETENII ADEVARATI: Se vor aseza langa tine spunand "Fir-as... ce-am belit-o... da a fost marfa
PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.
PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine (asta e cea mai tare)
PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chestii pentru cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.
PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.
PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.
PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.
PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii. (trist si dureros)
PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma. (e naspa cand realizezi ca nu e nimeni sa faca lucrul asta)
PRIETENII FALSI: Vor bate la usa de la intrare.
PRIETENII ADEVARATI: Intra direc si spun "AM AJUNS ACASA!"
PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.
PRIETENII ADEVARATI: SUNT PE VIATA
PRIETENII FALSI: Te vor barfi celor care te barfesc pe tine.
PRIETENII ADEVARATI: Ii vor lua la cafteala
TU CE FEL DE PRIETEN ESTI?