| deeuutza a întrebat:

VreaU si eu niste statusbatting eyelashes pentru prieteni falsi;* va rog cat mai multe straight face; x!

1 răspuns:
| Anytsa a răspuns:

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Am crezut ca esti prietena/prietenul meu dar se pare ca m-am inselat.

Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleaca.

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita:asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc!

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Nu e nevoie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe toti.