| Adelina_Iuliana_1998 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu un sfat..Deci am 1.76 inaltime si as vrea sa port tocuri de 10 cm 12..etc..Ce credeti as fi prea inalta..Ma gandesc fetele de la next top model au 1.80 cam asa si poarta tocuri imense.

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Tine minte, cu cat esti mai inalta cu atat esti mai frumoasa.Nu are nimic. Poarta ce vrei tu.Esti frumoasa.

8 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Trebuie sa te simti bine in pielea ta! Asta este tot ceea ce conteaza, bucura-te ca nu esti una de 1 metru 50, eu nu am 1.76, dar am 1.69 si port tocuri.Adica totul depinde de ceea ce vrei tu, bineinteles ca vei auzi comentarii, e normal in societatea infecta in care traim, dar trebuie sa fi constienta ca vor exista mereu oameni care sa critice! Bafta.

| Jijell a răspuns:

De acord cu Amy, nu exagera. Tin minte o faza haioasa de prin februarie, cand m-am intalnit cu o fosta, doar ca amici, dar ea a tinut neaparat sa impresioneze (nu ne mai vazusem de vreo 2 ani, nici nu mai stiam bine cum arata), si cu toate ca are in jur de 1.75 fara tocuri (eu am 1.86), a venit cu niste tocuri de vreo 10cm... Si era gheata pe jos. Are rost sa mai zic ca mersul pe strada pana la club si apoi inspre casa s-a transformat intr-o comicareala in care ea insista ca nu are nevoie sa o tin de mana, desi se impiedica din 5 in 5 metri? Daca nu aveam eu reflexe s-ar fi imprastiat de vreo 3-4 ori.

Deci, eu zic sa iti pui tocuri mai scurte. Macar pana in primavara.

| CityOfSatan a răspuns (pentru Jijell):

Mda,hai ca e tare fazalaughing!

| MerVeilleuX a răspuns:

Nu cred că ar fi prea bine, mai ales pentru că eşti înaltă iar fetele din ziua de azi sunt destul de scunde, deci va fi o diferenţă destul de mare ce se vede. Şi alea de la next top model sunt la televizor...

| crissadeea a răspuns:

Eu nu cred ca ai fi prea daca ai purta un toc, dar totusi de 10 cm ai ajunge la 1, 86. Poate iti iei de 7 cm sau de 5 cm happy. Sper ca te-am ajutat! happy Depinde si la ce eveniment participi si daca te insoteste cineva [ depinde si de inaltimea lui].

| YrinaBubulina a răspuns:

Eu cred ca nu e nici o problema:*

| AnaMariaNovany a răspuns:

Hei,buna! Parerea mea este ca niciodata nu e ok sa fi mai inalta decat partenerul! O sa fie ciudat si deci...mai bine nu! Cred ca e ok sa porti tocuri de 8-9 cm maxim, totusi, pentru ca oricum tu esti o fata inalta si e bine sa ramai pe tocuri la o inaltime de vreo 1, 83 pe acolo! Daca vrei sa te duci la un eveniment mai de fite sa zicem si e vreo tema specifica, sau intr-un club ceva da, poate asa mai merge de vreo 10 cm dar de 12 in niciun caz, altfel fetele rautacioase vor face misto de tine...si nu cred ca-ti doresti asta! Acum depinde de evenimentul la care patricipi, daca mergi la o zi de nastere ramai la tocurile de 8 cm ca sa nu iesi in evidenta prea mult! Si sa nu mai vorbim si de varianta in care vrei doar sa mergi pe strada. Deci nu stiu ce sa zic cel mai bine sunt totusi tocurile de 8cm pentru tine in general. Distractie maxima si sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor! :*

| scalaru a răspuns:

Fa ce vrei.