| Baby_8286 a întrebat:

Buna TPU; x... Vreau si eu niste status despre copilariee pierduta... Dau funditaaa mersi; x:*

Răspuns Câştigător
| lalamania a răspuns:

Buna TPU!

Ajungi in vremea in care iti dai seama cat timp ai pierdut ca nu ai trait viata la momentul potrivit.

Ai da 1000 de stele de pe cer, sa poti zburda din nou, copile, ca un cerb.

Cand mana tare ti-o loveai, Cand noaptea singur tu cantai, cand mama iti dadea dulceata, si cand vedeai soarele-n ceata, cand te jucai cu alti flacai, impreuna si fratii tai, acum cu jale va amintiti, ca timpul a trecut subit.

Am lumea mea plina de culori, cu fluturi care zboara-usor, cu soare vesnic statator, cu miresme imbatatoare, si plina de caprioare. Lumea asta. Cine-o stie? E am mea copilarie.

Plang acum ca vreau sa fiu mare. Dar o sa ma doara tare, ca lmea nu va ma fii, ca atunci cand eram copil.

Dimineata ma trezesc, si soarele il zaresc, asta este poezia, asta e copilaria.

Poate primesc si o fundita.

1 răspuns:
| CrisSuCrissS a răspuns:

1.nimic nu mai e la fel copilaria sa maturizat sever, s.a lovit pana acum de fel de fel.de oameni, de pareri, de tiputi de caracterstraight facestraight face
2.As vrea sa mai fiu fetita mik, fiindca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frantesadbroken heart
3.Si imi pare rau ca am crescut inainte de timp, imi pare bine in schimb ca am invatat de mic sa simt:X:X
4.Copilaria, invat-o sa pretuiesti cat mai ai timp, ca maine te vei trezii plin de greutati in maini.oh go on
5.•••Eram doar un copil ce nu intelegea. Si tremuram cum n`am tremurat in viata mea. Am pus un pas in spate si inca unul.Strangand din dinti, inclestand pumnul.•••
6.Tu stii ca poate e mai dificil, dar in ochii tai albastri vad un suflet de copil, ce vrea si incearca sa iasa la suprafatsa incercand sa cucereasca o INIMA DE GHEata
fUnDiTsA? :*:*:*