| anonim_4396 a întrebat:

Buna kiss! Trebuie sa imi pun aparat dentar, dar intr-un fel nu vreau pentru ca o sa arat urat, dar trebuie. Mai bine acum decat atunci cand voi fi mare. As vrea sa imi pun aparat dentar mobil dar nu stiu daca da rezultate. Voi ce aparat ma sfatuiti sa imi pun? Fix sau mobil? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anesia27 a răspuns:

Medicul meu ortodont mi-a spus ca ar trebui sa stau mai mult cu cel mobil decat cu cel fix si ca e f. important sa il port exact atatea ore pe zi cat trebuie.mi s-a parut prea complicat si l-am ales pe cel fix. In mai putin de un an l-am dat jos si sunt super drepti(nu erau f. strambi) la cel mobil trebuie sa platest cred ca 10 euro de fiecare data cant il strange, iar la cel fix, nu.

1 răspuns:
| Ali191 a răspuns:

Mobil