| CamyHfn25 a întrebat:

Trec pe clasa a9a si am optat pentru profilul stiinte sociale, imi puteti spune ce materi se fac si la ce voi da teza.
Dau funda. puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Dianaㄨ a răspuns:

Pai, teza dai la latina, romana, istorie/geografie[la alegere] si o limba straina.Latina se va schimba cu :
a10a: psihologie. a11a: econimie. a12a: filozofie.

De asemenea, mate, fizica, TIC faci doar in clasele a9a si a10a si sunt in numar de 1 ora pe saptamana, din cate stiu. TIC-ul parca 2.
O sa ajungi sa ai foarte multe optionale.
Se pune baza pe materiile psihologiei [logica, antreprenoriale, filozofie, etc], pe istorie, geografie, romana si, chiar si limbi straine.

Mult succes!

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Logica, nu latina, scuze.

| andr33utza12 a răspuns:

Dai teza la romana, logica, geografie sau istorie, engleza sau franceza depinde care a fost prima limba pe care ai invatat-o. asta in a 9a apoi in a 10 o sa faci psihologia in loc de logica, a 11 economia in loc de psihologia si a 12 filozofia daca nu ma insel. o sa faci romana, istorie, geografie, engleza, franceza, logica, psihologie si alte optionale. sper ca ti-am fost de ajutorwinking kiss