| Andreea2424 a întrebat:

Buna tuturor. Am mare nevoie de ajurul vostru.
Simt ca m-am saturat sa traiesc. Mama mea si-a pierdut serviciul si nu isi mai gaseste si avem de platit rate la banca. tata lucreaza la o firma care este pe cale sa fie in faliment si castiga 14 mil pe luna. Inainte mama mea castiga foarte mult dar acum simt ca nu mai pot sa rezist. Mai am si un frate, 14 mil pe luna dintre care 12 trebuie. sa platim la banca, noroc ca ne mai ajuta bunicii si mai avem bani ramasi la banca. Prieteni nu am deloc, toti pe care ii am sunt falsi si profitori. Una dintre cea mai bun prietena a mea mi-a intors spatele pentru. alti noi prieteni ai ei si celelalte 2 "bune" prietene ale mele ma folosesc numai pentru teme si cand nu au ce face. Eu nu mai rezist, vreau sa mor, am inceput sa ma gandesc la sinucidere dar nu cred ca pot sa fac asta. Singurul lucru care mi-a ramas este chitara pe care vreau sa o studiez in continuare, eu parintilor mei le-am spus ca vreau sa devin cantareata sau ceva legat de muzica dar ei nici vorba! Tot ce mi-as dori ar fi sa am si eu prieteni adevarata, dar cum sa putea sa imi fac altii? Va rog, am nevoie de parerile voastre crying(((! Scuzati-ma daca am gresit unele cuvinte.

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Renunţi prea uşor. Gândeşte-te că alţii o duc mai rău ca tine.

Adevărul este că nu câştigi mai nimic din muzică şi având în vedere situaţia ta financiară... ar trebui să te gândeşti la o meserie mai bănoasă. Luptă! Dacă ai bani poţi face ce vrea muşchiul tău. Chiar şi cântăreaţă. Deci visul tău nu e total distrus.

Cât despre prieteni. Dacă ai încredere în tine şi ştii să te descurci în viaţă o poţi duce bine şi fără prieteni. Fii şi tu mai prietenoasă, comunicativă, oferă încredere şi vei primi şi tu. Dar ai grijă... nu toţi sunt ceea ce par a fii.

Baftă!

| Ys a răspuns:

Viata merita traita asta este ea cu bune cu rele dar inveti din greseli.Prietene(i) o sa mai gasesti dar sa ai grija cum ii alegi.Si problema cu parintii ta se va rezolva pe parcurs toate familiile trec printr-o perioada mai grea adica sa nu ma aiba bani si loc de munca.Ai grija de tine si nu renunta asa repede pentru o mica problema viata merita traita cu bune si rele.

| adriana49 a răspuns:

BUNA.Incearca sa ai incredere in tine si sa lupti sa mergi mai departe.Incearca asta pentru parintii tai care te-au crescut si ti-au fost alaturi mereu la bine si la rau. Poti sa incerci sa ii ajuti chiar daca nu poti lucra sa faci bani incearca sa ii incurajezi si pe ei si sa le dai o mica speranta.Dar nu uita un lucru ceea ce iti doresti acum nu se poate rezolva imediat aceste lucruri se rezolva cu timpul asteapta si ai sa vezi.Cat despre prieteni spune-le doar atat: eu am fost mereu alaturi de voi dar in schimb cand acum eu am probleme eu nu primesc decat o nepasare.Nu poti intotdeauna sa te bazezi pe prieteni, dar poti sa te bazezi pe un singur lucru si acela e curajul tau de a merge mai departe.POT sa iti spun doar atat SPRIJINATI MEREU FAMILIA INDIFERENT CAT DE GREU ESTE SI AI SA VEZI CA LUCRURILE SE VOR SCHIMBA.iti doresc mult succes si daca vrei poti sa imi lasi adresa de mail ca sa mai putem vorbi pa si mult noroc.

| hardilau29 a răspuns:

Dumnezeu ti-a dat povara asta cu un scop, ca mai tarziu sa te rasplacteasca sa te ajute. Viata merita traita indiferent de hopurile ei, iar la faza cu prietenii nu stiu ce sa zic, e foarte greu fara prieteni, dar nici cu ei nu e prea bine laughing.