| KInderel a întrebat:

Cine stie status de prieteni falsi, profitori?

2 răspunsuri:
| Marghioalaa a răspuns:

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul.Bafta!

| BeibiiQutz a răspuns:

• Nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •
• pfff Ce sa-ti Fac? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea? Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus• Zambetul este accesoriul meu preferat• Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata• Frize` Brize` o sa-mi fie dor de ale tale Crize`)• "Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!• mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci :]• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri."• O sa iubesc ce-mi place O sa uit ceea ce ma doare Nu o sa iert ceea ce mi se greseste O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie! Eu l-am editat foarte mult si mi-a luat mult sa le scriu asa ca sper sa primesc funda :d.