| gaby54 a întrebat:

Buna tuturor.Am o colega in clasa si este foarte frumoasa.Imi place foarte mult de ea, dar nu stiu daca si ei ii place de mine.In timpul orelor se mai uite la mine iar mereu ma intreaba cat este ceasul iar eu ii raspunt. Vorbesc cu dar nu chiar foarte mult.Se poarta dragut cu mine, este desteapa si foarte frumoasa.As vrea sa stiu daca si ei ii place de mine si care ar fi semnele ca sa imi dau seama ca si ei ii place de mine.De felul meu sunt mai timid, si nu am intrebat-o nici o data daca simte ceva pentru. mine.In afara de asta as vrea sa stiu daca o intreb cum ar putea sa reactioneze: sa ma trezesc cu o palma, sa zica ca si ea simte la fel pentru. mine, sau sa zica ca nu simte nimic special pentru. mine.Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| BeFree a răspuns:

Iti spun din experienta un NU doare mai putin decat regretul pe care o sa il simti ca nu ai scos-o in oras. Sfatul meu cheam-o in oras un suc, film una alta (cel mai important ai incredere in tine) palme nu primesti (eu sunt foarte direct si nu am primit inca). Daca nu spargi oua nu faci omleta. Pace Frate!

4 răspunsuri:
| LLO a răspuns:

happy nu cred ca te-ai trezi cu o palmalaughing). daca nu incerci nu ai de unde sa sti.intra in vb cu ea conversa-ti mai mult fi mai indraznet :*

| Andrei_2426 a răspuns:

Incearca sa vb cu ea si sa incerci sa ii spui ca ai vrea sa fii cu ea, ea daca vrea te refuza daca nu, nu, doar nu o fii sfarsitu lumi daca te respinge, si in plus nu ai de ce sa fii timid.Intr-o perioada si eu eram intr-o perioada timid dar pana la urma, nu am de ce.ptr ca nu se rade de cel care isi incearca norocu la o fata si ci de ala care ascunde sentimentele de restul persoanelor. fata va reactiona, ori acceptand asta ori va zice nu mersi sau, va zice asta cu alte cuv, dar in nici un caz nu te va lovi sau ceva.
asa ca curaj, du-te la ea si spune-i ce simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Add
iggnore_you@yahoo.com
si iti dau acolo sfatul meu! happy

| gaby54 explică:

...am uitat sa spun ca am doar 13 ani.Stau in cta si nici macar nu stiu unde e cinemaua, dar maine e luni si merg la scoala o sa incerc sa ma bag in vorba cu ea. M-am gandit daca as pune-o pe prietena ei cea mai buna sa o intrebe pe ea daca ii place de mine. dar pe alta parte ar putea sa zica ca nu am avut eu curaj sa o intreb si cred ca daca o pun pe prietena ei cea mai buna o sa ii zica ca am pus-o eu.