| gaby54 a întrebat:

Buna tuturor.Am o fata in clasa de care imi place mult dar nu stiu daca si ei ii place de mine.Este foarte frumoasa si desteapta.In timpul orelor se uite la mine si ma intreaba cat este ceasul iar eu ii raspunt.Nu stiu daca si ea simte ceva pentru. mine si as vrea sa stiu cum pot sa imi dau seama daca si ea ma place.Eu de fel sunt mai timid si nu am avut curaj sa o intreb in fata. Vreau sa stiu daca ar fi sa o intreb ce reacti ar putea avea.Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Of dragostea asta, ne agatam de orice, daca ma intreaba cat e ceasul, daca se uita la mine, daca ma priveste insistent, sunt intrebari la care vreti sa auziti numai raspunsurile pe care vreti voi si anume ca da, nu stiu ce sa zic, daca tu nu ei initiativa si s o intrebi, nu direct, vei ramane colegul care il intreba cat e ceasul

| Lluvia a răspuns:

In primul rand vorbeste cu ea. Vezi cum se poarta in preajma ta, cum te priveste etc. poate o sa iti dai seama singur. Chiar daca te place nu cred ca o sa iti spuna pentru ca e cam dificil pentru o fata mai ales ca sunteti si in aceeasi clasa. Mai bine fa tu primul pas! bftahappy.