| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Buna tuturor ..am o nelamurire... Ce e cu mine? Ma simt de parca am 80 de ani ..desi am 15. Nu am chef de nimic, zici ca traiesc fara rost. Tot timpul am un sentiment de-ala de parca as astepta ceva.dar ce?. Sunt genul ala de forever alone care nu prea are prieteni ..nu iese pe-afara ..si nu inteleg de ce? ( chestia cu prietenii ) fiindca sunt o fire foarte amuzanta si ma integrez bine in orice societate. Dar totusi ..ma simt foarte singur. De ce? Cum pot scapa de aceasta "Boala"?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Stai linistit, nu esti singurul! Si eu sunt exact la fel, doar ca am 16(nici nu e mare diferenta). Probabil acea boala este ''lenea''

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Stabileste-ti un obiectiv complex pe termen lung. Pe baza lui stabileste-ti obiective "de etapa", si incepi sa lucrezi la ele. Incearca sa obtioi mici succese si sarbatoreste-le. Ai sa te simti mai bine fata de tine insuti. Cei din jur vor observa si ei schimbarea si vei fi mai apreciat si mai cautat.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| AndreiPop2889 a răspuns:

Salutare.Stii cum se spune, cu cat esti mai activ cu atat vei avea mai multa energie, dar e valabil si cu cat esti mai lenes vei avea mai putin chef de a face orice.Incearca sa preiei tu initiativa si invita-ti prietenii sau colegii de care iti place la un film, suc, bowling orice.La finalul zilei spune-le "a fost super, m-am simtit bine, daca mai iesiti pe undeva sunati-ma si pe mine ca as vrea sa mai ies cu voi". Sper ca te ajuta! Bafta!

| DivieneOviedo a răspuns:

As zice ca se numeste deprimare. Eu iti sugerez sa te uiti la partea plina a paharului, esti foarte tanar si inca nu ai ajuns la varsta la care sa muncesti si sa fii obosit sau sa ai destule probleme pe cap. Cand o sa ai o varsta mai inaintata o sa iti doresti sa te fii intors la varsta de 15 ani asa ca nu mai pierde timpul aiurea si iesi afara, distreaza-te, creaza amintiri.