| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva pareri, simt ca ma aflu intr-un impas. Treaba sta asa: vorbesc cu un tip de aceeasi varsta cu mine, de aproape 2 luni doar pe facebook si inca nu ne-am vazut. Ciudat, nu? Eu m-am bagat in seama cu el ca o fraiera si l-am complimentat, culmea nu ma asteptam sa ma caute dupa, dar a facut-o. Mi-a placut de el si chiar foarte mult, dar mi s-a parut ciudat ca nu imi cere un nr de telefon sau sa ne vedem. Tot spune ca vrea sa faca ceva nou, diferit, sa scape de monotonie. mi-a mai spus si ca ii este foarte frica sa nu fie refuzat de o fata. Intre timp mie mi-a trecut, l-am lasat pe el sa ma caute, nu m-am mai bagat in seama si iata ca este totusi interesat de mine, de ceva timp doar el se baga in seama cu mine, nu eu. Poate ma place, poate vrea doar sex de la mine... nu stiu ce sa cred. S-a lungit prea mult, discutiile noastre deja sunt seci si el mi se pare destul de plictisitor.
De ceva timp au intrat si alti baieti in plan cu care as putea iesi, sa le dau o sansa sa ii cunosc mai bine. Pana acum ii refuzam gandindu-ma la tipul asta, acum nu stiu daca mai are rost. Se asteapta sa il chem eu in oras? Poate sa mai astepte mult si bine...
In fine, cam aste e telenovela mea laughing. Am o stare de spirit foarte proasta, simt ca nimic nu merge cum ar trebui si acusi mai vine si ziua mea... super cu asa stare. Multumesc celor ce au citit si ma ajuta!

2 răspunsuri:
| AndraR a răspuns:

Pai...nu am mai auzit o poveste ca a ta, pana acumhappy, dar cred ca te pot ajuta putin.In primul randTIPUL ASTA E OBSEDAT DE TINE! Dar, doar fiindca a fost prea des dezamagit in trecut. Spera ca, cu tine va fi altfel. Spera ca tu sa fii altfel, dar el nu-si da seama ce rau face.Nu cred ca vrea sa te foloseasca.Cu discutiile lungi si plictisitoare e treaba ca nu stie cum sa te impresioneze...crede-ma,stiu cum e happy.Iar rezolvarea e una foarte simpla:Vorbitul. Vorbeste cu el despre asta,iar el, daca, cu adevarat tine la tine, va raspunde sincer. Spune-i si despre celelalte oferte, astfel va vedea ca te pierde si va face ceva in legatura cu asta.Bun, sper ca te-am ajutat si La multi ani!(chiar daca a trecut ziua ta)happy

| darnme a răspuns (pentru AndraR):

Buna! Iti multumesc de raspuns :* Apreciez, doar ca acum nici macar nu mai vorbesc cu el de vreo saptamana si ceva. nu ma mai cauta, m-am bagat in seama cu el odata dar nu vreau sa par insistenta sau disperata. Chestia e ca acum chiar il plac, dar el cel mai sigur nu ma mai place. sad Chiar nu il inteleg.