| Anonymous69 a întrebat:

happy Aseara, de 1 martie, am postat pe facebook la profilul unei fete careia nu i-am putut da martisor pentru ca este racita si de care imi place o poza cu un martisor si am scris "Un martisor si o primavara superba pentru o fata mai speciala decat toate anotimpurile!". Bineinteles, postarea a primit like-uri din partea prietenilor, insa fata respectiva nu a lasat nici macar un comentariu precum "multumesc", desi a intrat pe facebook azi. Eu i-am trimis si pe mess o poza asemanatoare pe 29 februarie si ea mi-a spus ca este foarte frumos gestul meu(sau ceva de genul). Tot ieri, a mai postat si un alt baiat pe profilul ei o poza asemanatoare, si lui i-a spus "multumesc"... mie de ce nu mi-a raspuns la postare?
Si inca ceva, am intrebat-o intr-o zi pe mess daca ar vrea sa mergem la un suc cand ii va trece raceala, si a spus "vedem", ce inseamna asta? E un "da" sau "nu"? Multumesc anticipat pentru raspunsuri! big grin

Răspuns Câştigător
| Andreutzaaandreea a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa o intrebi daca i-a placut postarea? i la cealalta eu de obicei si multi altii cand zic mai vedem inseamna da acum nu stiu ce sa zic in cazul tau eu as luao ca pe un da

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu cred ca fata nu prea e atrasa de tine si nu stie cum sa ti-o spuna intr-un mod cat mai placut.

| Jane_6633 a răspuns:

Depinde. La prima întrebare nu știu ce sa spun sincer.Se poate ca ea sa nu te simtă apropiat sau pur și simplu a uitat sa răspundă. Dar la faza cu ieșitul este mai mult un nu. Încearcă sa vorbești cu ea despre asta.
Sper ca am ajutat cât de cât!
Multa bafta!

| deedee32 a răspuns:

Pai daca nu vroia iti spunea direct NU. asa daca a spus VEDEM inseamna ca ai sansesmug succes!

| Mocanu_Sorin-Valentin_1998 a răspuns:

Pai eu cred ca fata stie/a observat ca o placi dar este genul care nu spune totul pe fata. "Vedem"=
1. poate(asta uneori)
2.nu(sa te faca sa crezi ca este da)
Dar cred ca mai mult este nu, asta o aud uneori cand cer ceva si mi se raspunde "vedem maine".