| marrr a întrebat:

Buna tuturorhappy Astazi am fost la meditatie la romana pentru prima data si sunt in grupa cu niste colegi si un baiat, Andrei.Stiam de vreo doua saptamani ca voi fi in grupa cu acel baiat si imi faceam si eu sperante sa fie dragutlaughing ca na, doar ma duc la meditatie ca sa ma mai si distrezbig grin(apropo, sa nu credeti ca nu stiu romana-ma duc pentru ca trebuie sa mai exersez la niste lucruribig grin-) Asa.si astazi l-am cunscut pe el pentru prima data si sincer e dragut.Se uita la mine intr-un mod./(fetele.stiti voi), iar mie imi cam place de el. Astazi dna de romana m-a vazut ca eram fericita si si-a imaginat de ce. Mi-a spus urmatoarele cuvinte:
1.suflet-sa nu pui suflet
2.suferinta-sa nu suferi
La ce credeti ca se referacrying? Mi-e cam naspa acum sa incerc ceva.In plus, nu stiu daca si el ma place, chiar daca semne cam da. Ce sa fac? Eu sunt o persoana FOARTE sufletista, imi place sa am incredere in oameni fiindca oricine merita o sansa, iar dupa despartiri sufar tare mult.[tipic.]
Ma scuzati daca nu credeti ca intrebarea e potrivita, insa am nevoie de niste pareri si va rog nu ma bagati in sperieti!laughingVreau sa stiu daca sa incerc sa ii spun ca il plac sau las lucrurile de la sine? Acum e si greu pentru ca am meditatie numai odata pe saptamana si mi-e tare dor de el chiar daca a trecut numai o zi si nici aia intreaga incalaughing. El e frumos, ma tem sa nu il placa si alte fete si el sa se uite dupa altele. Oricum, nu judec o carte dupa coperta deci sa sper ca el este asa cum mi-l imaginam si inainte sa-l cunosc.(de treaba, dragut, romanticlaughingbig grin Multumesc

Răspuns Câştigător
| sclifos a răspuns:

NU trebuie sa-i spui nimic lui, poti sa flirtezi cu el, puteti iesi undeva pur prieteneste, adica sa-si dea el seama, adica dai indiciu doar, numai sa nu te indragostesti de el in skurt timp si sa ti se para baiatul ideal pentru tine, va fi o greseala, si deja trebuie sa-ti dai seama singurica ce nutreste el pentru tine, daca ii esti indiferenta, pai nu-ti rupe capu pentru nite fise, fii si tu la fel de indiferenta, pentru ca nu ai sa-i cuceresti inima daca este indiferent, el isi va bate joc de tine, si vei fi umilita, am spus la multi si iti spun si tie, nu e primul si nu e ultimul, pentru ca esti inca tinara, si la asa virsta totul e orzov inca...
Iar daca el iti ti se deschide pe plan sentimental pe parkurs pai deja va fi totul de la sine, el va face partea cea ma grea la care tu te gindesti.
Iar in legatura cu profa, ce ti-am spus eu tie acum, ea asta a spus in 2 ceva... asa ca capu sus si timpul va arata doar rabdare, asta am invatat de aici, de pe site-ul asta! succese!

1 răspuns:
| eu's a răspuns:

Marrr! stiu la ce te referi ce a spus sclifos are dreptate sa stii, un prim pas ce ai putea face e ii ceri numarul de telefon ca motiv de prietenie pe prim plan acum pana si o fata poate sa faca asta nu trebuie sa fi timida lasa totul sa mearga de la sine, de la numar de telefon poti sa scrii un msg scurt cum ar venii:"ti-ai facut tema ce ne-a dato profa"? el probabil o sa raspunda, stiu si eu poate o sa vina un moment cand nu "intelegi" ceva ce va da profa ca tema si poti sa ii ceri ajutorul va intalniti si voi si vezi ce iese.imposibil daca te place sa te refuze din momentu ce te refuza iti dai si tu seama.

dupa meditatii incearca sa pui intrebari prostesti cum ar fi unde sta ai frati? surori? la ce sc mergi? vezi si tu

MULTA BAFTA