| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. De curand am inceput clasa a 9-a ( O da. anii de liceu ) iar odata cu inceperea acestui an a aparut si prima mea,,iubire", o fata cu totul speciala fata de restul, frumoasa atat la trup cat si la suflet, doar ca povestea e putin mai complicata... Alaturi de mine a inceput clasa a 9-a si cel mai bun prieten care, in generala imi era coleg de clasa. Destinul a facut sa intram in acelasi liceu si sa stam si in aceeasi banca. Lui i-a placut de fata respectiva dar a renuntat vazand ca ea nu ii da atentie. Acum cateva zile i-am spus ca luni o s-o invit la bal pe aceea fata fiindca mi-a placut de ea de la inceput si nu as vrea nici sa stric prietenia noastra.El s-a bagat peste mine si i-a spus fetei, ba chiar a rugat-o sa vina cu mine la bal iar ea a inteles ca eu nu as avea curajul sa o invit si a revenit cu urmatorul raspuns : Scuze dar nu vreau sa am partener la bal. Ce as putea face? Eu chiar o iubesc pe fata respectiva si chiar as vrea sa merg cu ea la bal. Am aflat ca fata are iubit la un alt liceu dar se pare ca baiatul respectiv mai are si alte,, aventuri". Cum pot eu sa mai dau ochii cu ea... Scuzati-mi modul de exprimare dar sunt foarte bulversat de situatie si chiar nu stiu cum sa reactionez. Simt ca daca nu reactionez cum trebuie nu voi avea o sansa viitoare crying

Răspuns Câştigător
| SomeoneElseWhoNobodyKnows a răspuns:

Hmm.daca asa-zisul iubit mai are si alte aventuri, atunci el doar se joaca cu ea.
Ai sansa sa ii arati ca tu esti diferit happy si ca tu nu ai insela-o si ca o pretuiesti.
Dovedeste-i ca o iubesti cu adevarat.
Imprieteneste-te cu ea, incearca sa o cunosti mai mult, insa intr-un mod cat mai subtil, sa nu para ca esti disperat.

2 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Pai o poti combina acolo nu trebuie neaparta sa fi partenerul ei te bagi in seama acolo cu ea o inviti la un dans si etc etc...

| Dem0N a răspuns (pentru SomeoneElseWhoNobodyKnows):

Acum un baiat din clasa cealalta se da la ea... si din cate vad ei ii cam place. Poate ca nu e persoana potrivita pentru mine, o credeam putin mai altfel decat restul fetelor