| elen123 a întrebat:

Buna tuturor, stiu ca poate pe unii din voi o sa va enerveze intrebarea mea, doar ca atunci cand vapez cum inhalez vaporii, doar ii inghit sau cum? Fara hate! multumesc, maybe funda.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Oricum ii inhalezi iti crești puternic șansele de a face cancer la gât.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa faci tu nimic, ca vaporii intra singuri, imediat cum ai pus gura pe vape-ul primit si se duc direct in plamani, distrugand celulele plamanilor.

Acesta este motivul pentru care in toata lumea, vape-ul este INTERZIS minorilor, fiindca nu aveti atata minte sa intelegeti ca este extremd e nociva si chiar mortala, sa trageti dintr-o substanta toxica, care ajuneg direct in plamani si va distruge plamanii.

Dupa vapare, plamanii nu se pot regenra, celulele plamanilor fiind afectate de toxictatea substantelor folosite la vape-uri, sunt d emulet ori mortale, in special pentru un copil, care nu are inca plamanii dezvoltati si nu are discernamant sa poate intelege cat de periculos este. de aceea legea incarca sa va protejeze si v-au interzis aceste vape-uri si fumatul.

| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei să vapezi in stomac, îi ingiți

dacă vrei in plămâni, îi inspiri

...sau o lași baltă, nu e de tine "meseria" asta