| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, vreau sa-mi fac un tatuaj pe mana si am niste alunite, daca ma tatuez peste ele ii bai ceva?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se fac tatuaje peste alunițe, mare grijă să nu le traumatizezi, poți declanșa un cancer de piele.
Pa, pa.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cel mai bine e sa intrebi un medic pentru a evita eventualele complicatii.
Alunitele pot provoca cancer daca sunt rupte sau daca expuse foarte mult timp la soare se vor umfla.
Ai grija, bafta! happy

| MariaChrii a răspuns:

Inreaba medicul de familie sau un dermatologbig grin

| Deussy a răspuns:

Poi da. Daca iti faci tatuaj si ai alunite in locul ala, tatuajul o sa-ti acoperee alunitele si o sa se vada doar de foarte aproape. Daca te uiti atent.batting eyelashes Intreaba si tu un medic. Sper ca te-am ajutat. Funda? puppy dog eyes

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Deussy):

De ce cersesti funda?
Macar de ai da un raspuns bun.