| ForeignO a întrebat:

sadBuna

Uff.Am o mare problema de cand a inceput scoala/

Nu pot sa dorm! Ma culc tarziu pe la 12 in timpul saptamanii si pe la 1-1:30 in weekend-uri sau vacante. Inainte am cu 2-3 saptamana in urma incepusem sa ma culc pe la 9-10 dar foarte rar. Mi s-a intamplat odatra sa ma culc pe la 9 dar a 2a seara la 12. Mu mai stiu ce sa fac. Mentionez ca am niste cearcane fff mov. folosesc in fiecare dimineata cartofi (Ii puneam la ochi si stateam 15 min si apoi imi puneam 2 lingrite la ochii dupa ce stateau la congelator 10 min) Nu mai vreau sa traiesc asa. Nu ma pot ingrasa! Si constientizez a daca o sa dorm o sa ma ingras si n'o sa mai am cearcane

Vreau ceva ca sa pot sa adorm mai repede. Trebuie sa-mi schimb bioritmul!
Dar pur si simplu sunt unele episoade la TV la care pur si simplu nu pot refuza sa ma uit. Ce sa fac? Am tinut si o cura cu polen ma ingrasem 3 kile si a 2a zi le slabeam. De ce consum atatea calorii? Am o viata total stresata.Parintii mei s-au despartiti si ma afecteaza foarte mult. Sora mea a plecat in Anglia la mama si e foarte greu dupa ce am stat 11 ani cu ea. Uneori imi este dor de ea.
Am si probleme la soala.( nu cu invatatura) am multe fete care se dau mari sau le invidiez sau nu stiu. Imi mai place si de un baiat off. Nu mai stiu ce sa fac!

Ajutati'ma!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca sa fii mai relaxata, stiu ca problemele pe care le ai nu te lasa dar trebuie sa treci peste ele, nu le lasa sa iti invadeze sufletul si linistea.Incearca sa te culci mai devreme, bea o cana cu lapte cald indulcit cu miere, sau o cana cu ceai de tei indulcit cu miere, au efect de calmare. Sper sa reusesti sa iti gasesti linistea sufleteasca de care ai atata nevoie draga mea.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lapte.Sau mai bine ceailove struck

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, frumoasa viata, intr-adevar! :d
Trateaza totul cu mult calm si va fi bine.

| Dianna a răspuns:

Incearca lexotan. e foarte bun si te linisteste.nu e somnifer.

| mishu_4386 a răspuns:

Hmmmm, eu de cand am calculator(de la 8 ani)ma culc la 1-2 noaptea si-s clasa a 5a...

| anda1313 a răspuns:

Incearca un ceai linistitor, de exemplu "somn usor" sau orice ceai antistres.

| Alina_6360 a răspuns:

Eu zic sa folosesti calmepan. Eu l-am folosit. te ajuta sa dormi si sa ai un somn linistit + reduce starea de stres, nervi, oboseala. Eu l-am folosit si la mine a avut efect. Nu costa mult si o sa vezi ca are efect. Foloseste-l si anunta-ma apoi cum te simti