| Anonima126892 a întrebat:

va rog ajutați-ma. Sunt la dansuri populare și anul trecut am fost in Italia, și ne-am jucat bolț, și ne-am amețit puțin. După am rămas singura in camera și ma pregăteam sa ies și atunci a venit un coleg de la dansuri și a încheiat usa și a început sa ma amenințe ca dacă nu fac cu el îmi face povesti și ma trăgeam și urlam dar degeaba. după a spus sa nu spun la nimeni ca iese urat. El avea prietena și încă are. Și anul acesta i-a spus prieteni sale și a venit la mine acasă, i-am spus ce s-a întâmplat și cam atat. după acum ea vrea sa ma bată și spune ca vine la repetiții și ma bate de fata cu instructorul și spune ce am făcut. Și ma bate oriunde ma prinde și ma spune și la părinți. Îmi puteți spune ce sa fac va rog? Ma va ajuta mult orice.

2 răspunsuri:
| AnnaSuper a răspuns:

Vorbeste cu părinții tai! Crede.ma e cel mai bine. Nimeni nu te poate intelege mai bine ca ei. E cel mai bine sa le spui tot ce s-a intamplat. Ei te vor ajuta sa treci peste situația asta si nu te va bate nimeni. Nu este normal ce se intampla. Nu trebuie sa ti ascuns un nesimțit pentru ceea ce a facut. ai va mai face. Fa.ti bine tie, si spune.le părinților ce s-a intamplat!

| Anonima126892 explică (pentru AnnaSuper):

Dar cu mama nu ma prea înțeleg, e foarte exigenta ma tine din scurt. nu știu dacă va fi ok.