| roxanik_6709 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu niste statusuri de tristete, sau atunci cand esti pe ganduri. Dau fundita pentru cele mai multe si mai inteligente.:*

Răspuns Câştigător
| alExUtZaDraGUtzICa a răspuns:

1)i understand everyone will leave,but i thought you would be with me, watching them all come and go.

2)my biggest mistake i ever made was thinking you were different.turns out,your just the same like everyone else.

3)i miss the way you used to miss me.

4)i`m not okay,but i will be.
5)the funny thing is nobody ever really knows how much anybody else is hurting .we could be standing next to somebody who is completely broken and we wouldn`t even know it.

Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!
- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
1.Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
2.Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
3.Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
4.Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…
5.Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec...
6.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine .
7.Totul trece, dar totul nu se uita.
8.Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla
9.Dragostea e un munte pe care il urci razand si il cobori plangand.
10.Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…
•S-a sters, la fel cum vantul adie incet frunzele de prin parcul prin care obisnuiam sa ne plimbam zi de zi, la fel si timpul va sterge aceste sentimente si simtiri care-mi rup sufletul in doua.

•Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!
Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…statusuri-triste-amintiri-singuratare-regret-dezamagiri

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc
Ce a fost nu va mai fi

Fiecare clipa cu tine ce`o am in gand,e pretzioasa fiindca nu esti de gasit pe acest Pamant.

Si poate nu e prea tarziu pentru noi,ar fi frumos sa fim din nou ca la`nceput…dar nu pe`un drum alunecos

De ce doar pe tine te am si acum in amintire…si nimeni nu m-a putut schimba

Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva

N'ai sa intelegi cat imi e de greu...nu ejti in locul meu

Candva poate am sa regret,dar acum vreau sa'mi vad de viata mea..."
1.Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

2.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

3.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

4.Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate

5.parca noi fetele suntem facute sa suferim sa fie blestemat baiatul care a facut o fata sa planga.

6.in ziua in care te- ai nascut a plouat, Au fost lacrimile lui dumnezeu care a pierdut cel mai frumos inger pe care il avea

7.Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

8.Sick of crying tired of trying Yes! I`m smiling ! But inside I`m dying

9.e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri cand uh acum esti nicaieri dupa cate ne-am zis m-am inchis intr-un vis acolo totul e asa cum mi-ai promis

10.Ceva se’ntampla cu mine
Tremur toata cand imi amintesc de tine
Ma atragi prea mult si n’as vrea
Sa te vad maine cu altcineva

11.citesc in ochi tai albastri fericire sh iubire nu te gandi nici un moment kami sta gandu la despartire nu te gandi ca miar trece prin cap sa te insel vreodat te iubesc prea mult

12.Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par veacuri. Incepusem sa te iubesc

13.Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par veacuri. Incepusem sa te iubesc

14.dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

15.Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine
ViatSa nu e Ca in filme`.
Da` trebuie S`o traieSti.
POtSi Sa viSezi cu Ochii deSchisi.
Da` tot in eternu` vietii dragOSte cerSeSti.
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos.a fost!

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. ma-i lasat sa plec

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine .

Sunt ca un inger fara aripi. fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate.

Daca crezi in vise.atunci vei dormi toata viata.

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea. Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea.

imi va fi dor.
imi va fi rece.
dar timpul nu va vindeca.
ci doar va trece.

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare .
1.Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC PenTru DureRea TA

Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele !

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare;Dar nu si de iubirea mea!

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil

A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe alcineva te simti singur

Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintele.te iubesc:X

Status de tristete, nu mai cred povete /status de tristete, gand de batranete/ status plin de dor, ranile ma dor /status plin de dor, iar nu esti amor

Iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori

Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

" Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna "

" As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita "

" Tot ce vad e firm ard vise amintiri sperante cred ca un adio e cel mai bun "

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez "

" Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi "

" De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

" Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

" As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele "

Aseara am visat
Azi s-a intamplat
Maine voi fi cu tine
Iar apoi nu vom mai fi
Dar mai corect
Ramai cu bine
Si uita de mine

Si`ti doresti sa fii ca atunci cand erai mic
Cu zambetul pe buze si sufletul curat
Fara griji fara stres fara un cer intunecat
E aiurea sa nu ti se dea a doua sansa
Ca ajungi un suflet pierdut intr-o viatsa.

N’a fOst z1 sa nu’mi para rau ,
Ca ti’am gresith si tZ1′a fOst Greu
A1 plans , a1 rEgrEtaT str1gand
S1 tOtus1
Ejt1 s1ngura de pe pamant
kre nu m’a facuth sa plang
Un cuvant
Un saruT
eU te’am p1erduTh

ceva versuri
1.Te privesc mereu doar ca pe-o amintire
Esti in capul meu o simpla viziune
Visez mereu la alea tale buze
Si la al tau sarut
Vreau sa te uit ,dar e prea mult.

Te simt mereu in jurul meu
Te simt aproape de sufletul meu
Esti aproape si totusi atat de departe

Imi amintesc cum ai plecat
Si mii de lacrimii
In urma ta am varsat
Imi aminesc si acum
Nu te preface ca nu stii
Cand ai plecat de mine ai uitat
Ce dragoste a fost
N-a avut nici un folos
Nimic nu mai are rost!

2.De ce am crezut in tine
De ce am crezut ca esti si ca
Vei fii intotdeauna alaturi de mine
De ce imi amintesc mereu
,,Cuvintele tale"
Si de privirea ta care ma facea
Sa cred ca toata lumea e a mea!

Daca viata mi-ar putea oferi
Inc-o data sansa de-a regasi
Clipele ce-au fost si s-au risipit
Si tot ceea ce impreuna am cladit
Port in gand mereu doar privirea ta
Realitatea nu o pot accepta
Ieri erai cu mine azi nu mai esti
Ce s-au scris candva au fost doar povesti:X

-Hai ramai cu mine Sau ramai cu bine Poate asa-i mai bine Daca nu-ti convine nimeni nu te tine Poti sa faci ce vrei de maine
.

Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine ...

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Imi spui ca ma iubesti doar p mine dar te sarutzi cu ea! IMI SPUI K ST FRUMOASA DAR TE DUCI LA EA! Dc nu stai u cu ea ca sa nu mai sufar de fiecate data!

3 răspunsuri:
| Stefanistaaa a răspuns:

Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. fumez clipe ca si km as fuma sentimente, beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine...

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Imi spui ca ma iubesti doar p mine dar te sarutzi cu ea! IMI SPUI K ST FRUMOASA DAR TE DUCI LA EA! Dc nu stai u cu ea ca sa nu mai sufar de fiecate data!

nu-ti visa viata, traieste-ti visele.:X:X:Xwinking

| Pufos8 a răspuns:

1)i understand everyone will leave, but i thought you would be with me, watching them all come and go.

2)my biggest mistake i ever made was thinking you were different. turns out, your just the same like everyone else.

3)i miss the way you used to miss me.

4)i`m not okay, but i will be.
5)the funny thing is nobody ever really knows how much anybody else is hurting.we could be standing next to somebody who is completely broken and we wouldn`t even know it.

Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!
- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
1.Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
2.Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
3.Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
4.Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…
5.Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec...
6.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine .
7.Totul trece, dar totul nu se uita.
8.Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla
9.Dragostea e un munte pe care il urci razand si il cobori plangand.
10.Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…
•S-a sters, la fel cum vantul adie incet frunzele de prin parcul prin care obisnuiam sa ne plimbam zi de zi, la fel si timpul va sterge aceste sentimente si simtiri care-mi rup sufletul in doua.

•Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!
Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…statusuri-triste-amintiri-singuratare-regret-dezamagiri

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc
Ce a fost nu va mai fi

Fiecare clipa cu tine ce`o am in gand,e pretzioasa fiindca nu esti de gasit pe acest Pamant.

Si poate nu e prea tarziu pentru noi,ar fi frumos sa fim din nou ca la`nceput…dar nu pe`un drum alunecos

De ce doar pe tine te am si acum in amintire…si nimeni nu m-a putut schimba

Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva

N'ai sa intelegi cat imi e de greu...nu ejti in locul meu

Candva poate am sa regret,dar acum vreau sa'mi vad de viata mea..."
1.Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

2.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

3.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

4.Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate

5.parca noi fetele suntem facute sa suferim sa fie blestemat baiatul care a facut o fata sa planga.

6.in ziua in care te- ai nascut a plouat, Au fost lacrimile lui dumnezeu care a pierdut cel mai frumos inger pe care il avea

7.Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

8.Sick of crying tired of trying Yes! I`m smiling ! But inside I`m dying

9.e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri cand uh acum esti nicaieri dupa cate ne-am zis m-am inchis intr-un vis acolo totul e asa cum mi-ai promis

10.Ceva se’ntampla cu mine
Tremur toata cand imi amintesc de tine
Ma atragi prea mult si n’as vrea
Sa te vad maine cu altcineva

11.citesc in ochi tai albastri fericire sh iubire nu te gandi nici un moment kami sta gandu la despartire nu te gandi ca miar trece prin cap sa te insel vreodat te iubesc prea mult

12.Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par veacuri. Incepusem sa te iubesc

13.Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par veacuri. Incepusem sa te iubesc

14.dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

15.Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine
ViatSa nu e Ca in filme`.
Da` trebuie S`o traieSti.
POtSi Sa viSezi cu Ochii deSchisi.
Da` tot in eternu` vietii dragOSte cerSeSti.
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos.a fost!

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. ma-i lasat sa plec

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine .

Sunt ca un inger fara aripi. fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate.

Daca crezi in vise.atunci vei dormi toata viata.

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea. Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea.

imi va fi dor.
imi va fi rece.
dar timpul nu va vindeca.
ci doar va trece.

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare .
1.Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC PenTru DureRea TA

Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele !

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare;Dar nu si de iubirea mea!

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil

A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe alcineva te simti singur

Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintele.te iubesc:X

Status de tristete, nu mai cred povete /status de tristete, gand de batranete/ status plin de dor, ranile ma dor /status plin de dor, iar nu esti amor

Iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori

Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

" Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna "

" As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita "

" Tot ce vad e firm ard vise amintiri sperante cred ca un adio e cel mai bun "

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez "

" Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi "

" De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

" Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

" As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele "

Aseara am visat
Azi s-a intamplat
Maine voi fi cu tine
Iar apoi nu vom mai fi
Dar mai corect
Ramai cu bine
Si uita de mine

Si`ti doresti sa fii ca atunci cand erai mic
Cu zambetul pe buze si sufletul curat
Fara griji fara stres fara un cer intunecat
E aiurea sa nu ti se dea a doua sansa
Ca ajungi un suflet pierdut intr-o viatsa.

N’a fOst z1 sa nu’mi para rau ,
Ca ti’am gresith si tZ1′a fOst Greu
A1 plans , a1 rEgrEtaT str1gand
S1 tOtus1
Ejt1 s1ngura de pe pamant
kre nu m’a facuth sa plang
Un cuvant
Un saruT
eU te’am p1erduTh

ceva versuri
1.Te privesc mereu doar ca pe-o amintire
Esti in capul meu o simpla viziune
Visez mereu la alea tale buze
Si la al tau sarut
Vreau sa te uit ,dar e prea mult.

Te simt mereu in jurul meu
Te simt aproape de sufletul meu
Esti aproape si totusi atat de departe

Imi amintesc cum ai plecat
Si mii de lacrimii
In urma ta am varsat
Imi aminesc si acum
Nu te preface ca nu stii
Cand ai plecat de mine ai uitat
Ce dragoste a fost
N-a avut nici un folos
Nimic nu mai are rost!

2.De ce am crezut in tine
De ce am crezut ca esti si ca
Vei fii intotdeauna alaturi de mine
De ce imi amintesc mereu
,,Cuvintele tale"
Si de privirea ta care ma facea
Sa cred ca toata lumea e a mea!

Daca viata mi-ar putea oferi
Inc-o data sansa de-a regasi
Clipele ce-au fost si s-au risipit
Si tot ceea ce impreuna am cladit
Port in gand mereu doar privirea ta
Realitatea nu o pot accepta
Ieri erai cu mine azi nu mai esti
Ce s-au scris candva au fost doar povesti:X

-Hai ramai cu mine Sau ramai cu bine Poate asa-i mai bine Daca nu-ti convine nimeni nu te tine Poti sa faci ce vrei de maine
.