| anonim_4396 a întrebat:

Bună.Vă rog mult să mă ajutați, sunt într-o situație cam grea.
Încep a vă spune că am prieten, ce-i drept diferența dintre noi e destul de măricică, e de 6 ani.Recent părinții au plecat din țară și l-am chemat la mine, el a spus că nu poate.Am sunat o prietenă care a venit, însă a venit cu cațiva băieți din fosta gașcă de prieteni prin care era și un băiat pe care l-am plăcut și eram ca un cuplu înainte.Am băut puțin și acel băiat m-a sărutat și mă cuprindea.Eu m-am îndrăgostit de el din nou. După a aflat că am prieten și m-a întrebat detalii despre el.Am observat că față de prietenul meu eu nu simt nimic. Nu știu ce să fac, am plans toată săptămâna. Vă rog mult dați-mi un sfat

4 răspunsuri:
| diabetzaharat a răspuns:

De ce il placi mai mult de celalalt? daca il placi mai mult dintr-un motiv superficial gen ca e mai sexos sau ca are bani nu cred ca merita sa ii schimbi. daca o sa te vada lumea ca umblii de la unu la altul nu o sa mai vrea nimeni sa aiba o relatie serioasa cu tine.

| alina2975 a răspuns (pentru diabetzaharat):

Mă simt mai bine cu el, alte sentimente, alte stări.

| diabetzaharat a răspuns (pentru alina2975):

De ce?

| diabetzaharat a răspuns (pentru alina2975):

De ce te simti mai bine cu el? de ce iti provaca alte sentimente/stari?