| Dianadaianad a întrebat:

Buna va rog sa ma ajutati cu o problema.Ma comport foarte urat cu parintii mei urlu la ei, le intorc vorba pe mama o fac proasta si uneori cand comenteaza nu se mai opreste comenteaza continuu si eu ma enervez foarte repede si ii zic asa la mami gen:Taci tu proasta sau taci etc...Si dupa ce fac toate astea ma simt foarte prost si mi-as fi dorit sa nu se intample problema mea mai este ca ma enervez foarte usor.si cand vb cineva cu mine imi descarc ura pe el/ea si dupa ce fac si asa imi pare rau...am 14 ani si jumatate Ce-i cu mine? Problema cu parintii mei se intampla aproape in fiecare zi.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Draga mea, eu am doua fete si crede-ma, daca mi-ar vorbi asa nu ar mai avea dinti in gura. Abtine-te de la invective si comporta-te omeneste. Parintii tai sunt cei care te hranesc si iti asigura un acoperis deasupra capului. Respecta-i!

| sAbYniK a răspuns:

Diana...incearca sa iti controlezi nervisi eu am 14 ani si sunt mezina familiei si sunt si cea mai rebela din famile.ma cert foarte des cu mama.dar la un moment dat imi dau seama ca trebuie sa cobor tonul in fata ei.incearca sa te imprietenesti mai mult cu mama ta. sa fiti ca niste prietene. daca tu nu ii dai motiv de cearta nu o sa va mai certati

sper ca te-am ajutat:d

love strucklove struckkiss