| Doofff a întrebat:

Buna!
Vi se pare ciudat sa nu ai niciun iubit pana la 16 ani? Ma uit la toata lumea din jurul meu si observ ca au iubit/a inca de pe la 12-13 ani.Nici de primul sarut nu am avut parte si ma simt iar ciudat cand vad cate o intrebare "cand ai avut primul sarut?".Nu sunt o sperietoare de ciori, in sensul ca au mai fost 2-3 baieti care m-au placut dar eu nu simteam la fel si nu vreau in niciun caz sa incep o relatie cu cineva pe care nu il plac.
Deci...e ciudat sau nu? laughing
Merci.

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Mi se pare ciudat, chiar straniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti eu in varianta feminina, aceeasi vasta, acelasi avantaj, sau problema, cum vrei s-o privesti. Si da, mi se pare perfect normal, daca nu am gasit pe cineva din oras la care sa ma gandesc zilnic, nu este vina mea ca m-am nascut mai pretentios in materie de fete. Si pe mine ma seaca intrebarile alea cu primul sarut, sau prima relatie, ori de ce m-am despartit de nu stiu cine laughing.
Noroc.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

NU... si ce? Inca nu ti-a placut cineva atat de mult incat sa te implici mai mult...totul e ok

| Biancaalone a răspuns:

De ce sa fie ciudat?! Baiatul ptrivit pentru tine va aparea la momentul potrivit! Iar de fetele alea care sunt interesate de baieti inca de la 12-13 ani nu le vad eu bine, ca in loc de carte.ele viseaza baieti!

| GodIsLove a răspuns (pentru Biancaalone):

Eu am tot 13 ani..Ca placi o persoana si de la varsta asta,nu-i o problema, dar mie imi mi-e rau cand le vad ca "se tin de mana" cu "iubitu' " Da, plac pe cineva, si nu o consider o problema, dar o asa-zisa relatie de acum? Nici gand... poate pe la 16-17, dar doar daca e cel cu care voi ramane toata viata.Nu vreau sa imi impart inima la 100 de baieti.

| narutouzumachi a răspuns:

Nu este deloc ciudat. Este normal. Eu am 14 si deja am refuzat cateva fete pe motiv ca inca nu sunt pregatit de o relatie si nici nu o sa fiu decat peste vre doi-trei ani. Sfatul meu este simplu : nu te mai stresa pe tema asta si asteapta persoana potrivita

| K0nViCcT a răspuns:

Intr-un fel e ciudat. Gasesti fete la 12-13 ani care numai sunt virgine [(Proprie experienta),(Fara sa ma laud)], pur si simplu te sperie. Eu iti recomand sa astepti persoana potrivita, daca nu te-ai simtit atrasa de vreun baiat pana acum, nu forta acest lucru ca sa fii in rand cu celelalte fete.

| AlternoGirl a răspuns (pentru K0nViCcT):

Proprie experienta? Si nu vrei sa te lauzi? Sper ca n-am inteles eu bine... In legatura cu intrebarea, nu-i nicio problema, n-ai de ce sa te simti ciudat. Sunt in aproximativ in aceeasi situatie, numai ca am 14 ani, dar nu-mi fac niciun fel de griji pentru asa ceva. Momentan, scoala e pe primul plan.

| K0nViCcT a răspuns (pentru AlternoGirl):

Fetito. Ai 14 ani, tu nici macar nu stii pe ce lume traiesti. Eu ma refeream la faptul ca mai bine stai cuminte (Ea a mentionat faptul "Ma uit in jur ), nu trebuie sa te iei dupa celelalte fete.

| Alcapone0 a răspuns:

Eu sunt baiat na poate nu ar trebui sa raspund. dar nu mi se pare ciudat inca ai timp sa ai o relatie parerea mea :*