| Nicoleta3435 a întrebat:

Vineri, pe 25 dam teza la romana. Imi e frica deoarece e prima teza (sunt clasa a V-a ). Imi puteti zice cat timp ai la dispozitie si daca subiectele pe care le ati avut au fost grele? Thank's.

Răspuns Câştigător
| kenzo_2495 a răspuns:

Buna.Nu trebuie sa-ti fac griji.Subiectele sunt facute de profesor.Tu doar trebuie sa inveti.BAFTA!

4 răspunsuri:
| Lovelykat a răspuns:

Buna.Primele teze din semestrul 1 sunt usoare.Nu ai de ce sa-ti faci griji.O sa-ti dea sa lucrezi pe un text(la subiectul unu).La subiectul doi o compunere.Nu iti face griji, este foarte usoara.Coincidenta si noi dam pe aceeasi data la romanalaughing. Multa bafta la teza!

| alex4ev3r a răspuns:

Buna, eu sunt in clasa a VIII-a si pot sa iti spun ca tezele ( mai cu seama in clasa a 5-a ) sunt cele mai usorare. Daca asta e prima voastra teza sa fi sigura ca va fi foarte usoara. Doar nu o sa va dea cel mai greu din prima data.
In ceea ce priveste timpul este doar de 2 ore de curs. Tot ce trebuie sa faci la teza este sa fii foarte calculata si sa nu stai mult la un ex mai greu (rezolvi intai ex. usoare si pe urma cele grele.)
Apropo din ce dati? V-a zis? a...si la ce scoala inv? FUNDA? :d

| Nicoleta3435 explică (pentru alex4ev3r):

Scoala 37 din CTA
nu stiu din ce.

| theBella a răspuns:

Buna.sa stii ca nu-ti da decat ce ati lucrat voi in clasa.sa nu-ti fie frica trebuie doar sa recapitulezi.e foarte usor!