| Ingrid16V a întrebat:

Buna:* Vreau neaparat sa slabesc sad am burta, mai ales pe parti sunt grasacrying de ceva timp nu ma mai suport straight face Obisnuiam sa mananc cel putin o banana in fiecare zi si multe chipsuri, iar de ieri incerc sa le evit, chiar de tot straight face Ce mancaruri imi recomandati ca sa NU ma ingras sad? Ce altceva mai pot face? Multumesc mult:*
P.s.: Rosiile, castravetii, cartofele, ouale fierte ingrasa? sad

Răspuns Câştigător
| pufuulets a răspuns:

Pentru a nu te ingrasa obtina`te de la chipsuri dulciuri pentru ca au foarte mute E`uri si ingrasa.Rosiile,castravetii,cartofele si ouale fierte deci poti sa le consumi.Incearca sa nu mananci nici foarte multe prajelili si in foarte mult ulei. Dimineata poti manca o salata de fructe sau legume poti pune si frisca[la fructe] si abtina`te sa mai mananci peste ora 7-8happy Iar inainte de a manca bea 2 cani cu apa ca sa nu mai ai asa multa pofta si mai ales sportuu` este de folos cel putin 30 de minute inainte de scoala sau dupa:* Mult noroc. Funda?

2 răspunsuri:
| xAnkax a răspuns:

Eu aveam burtica si in parti numai spun.
Http://dietadukan.ro/regimul, dar orice regim se tine toata viata, altfel te vei ingrasa dublu dupa terminarea lui.
Eu zic sa faci o ora de exercitii de aerobic pe zi. Gasesti pe net sau te poti duce la sala.
Micsorezi portiile de mancare sau mananci mai rar.
Fructele se mananca doar dimineata, altfel imbaloneaza.
Incearca sa numai mananci dupa 18:00
Stiu ca este foarte greu sa te abtii, dar incet te obisnuiesti.
Eu asa am slabit.
Iar regimul de mai sus, e foarte bun.
Succes.

| i86e2 a răspuns:

Ideea de baza e sa mananci putin si des, ca sa-ti accelerezi metabolismul. Apoi, trebuie sa faci sport, o idee buna e sa alergi, arde multe calorii. Ca si mancaruri, e bine sa eviti mancaruri grase, prajeli, dulciuri. Gasesti legume cate vrei acum. Logica e sa arzi mai mult decat introduci, cam asta e tot, adica, daca mananci 2000 de calorii pe zi si arzi 2500, slabesti, e matematica simpla.