| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna seara tuturor am nevoie de un raspuns din partea voastra deci nu stiu ce sa cred pe cine sa mai cred am o problema sunt foarte grasa la burta deci stiti cum zic unele pustoaice sa zic ca au burta si poate ceva sa aiba eu chiar am de 2 zile am inceput sa evit prajelile sucurile astea care ingrasa desi nu am un program de masa mananc dupa capul meu am inceput sa fac abdomene putin cate putin acuum am aflat de la o persoana caci facand nu voi slabi abdomenele intaresc muschii doar atat si nici prin transpiratie nu slabesc oare ce sa mai cred unii zic ceva altii altceva voi ce zicetii va multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incepe o dieta echilibrata fara grasimi, carne de porc, branzeturi grase, mezeluri, paine, dulciuri, bauturi carbogazoase. Poti consuma carne de pui (fara piele)fiarta sau gratar, peste (fiert sau gratar), lactate degresate, salate cat de multe, legume, fructe, cereale integrale, sucuri naturale din legume si fructe preparate in casa...

| annagabi a răspuns:

E vacanta si daca poti inscrie-te la un curs de inot. Este unul din sporturile care dezvolta armonios intreg corpul, iar profesorul de acolo sigur va putea sa te indrume catre o dieta adaptata varstei si problemelor tale. Cu drag Gabi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de alergat in fiecare zi. e obositor la inceput dar e ieftin si sigur.trebuie sa ai un program de masa strict. dupa 6 seara nimic.alergi cat poti dar vreo 30 minute cel putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general grasimea pe burta se datoreaza schimbarilor hormonale si implicit a mancarurilor tip fast-food, semi-preparate, grasime animala.trebuie sa faci si abdomene, altfel pielea. din cauza scaderii in greutate o sa iti "atarne.nu mai adereaza pe fibra musculara.mananca mancare gatita in casa, evita carnea tocata deja preambalata. evita grasimea, painea alba si sucurile din comert.bineinteles ca abdomenele te ajuta, grasimea din fibra musculara se "arde", se dizolva, se consuma.grasimea este folosita ca o sursa de energie, in lipsa mancarurilor grase.nu folosi indulcitori, sunt foarte nocivi, fructele se mananca la cel putin 2 ore dupa masa principala.si bineinteles, sport sau multa miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mare greseala sa faci abdomene greutati sau alte chestii din astea care te obliga sa stai pe loc. Da-i alergare la greu si din ce in ce mai mult.Macar in fiecare zi daca mai adaugi 10 m fata de ziua de ieri la un an e un cistig enorm.Succes.