| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Vreau niste statusuri de prietenie falsa, de indiferente si de tradare. Fundita normal

Răspuns Câştigător
| ßïą♫♥ .. a răspuns:

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*. te pup!

87 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.

Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar daca n`ai stiut, astazi e soare in loc de frig :d."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu plange si nu te intrista, tiam spus de la inceput...Sa pretuiesti iubirea mea, tu ai facut ce`ai vrut cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si eu, dar nu prea gasesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie incepe cu un zmbet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut... Prietenia îndoieşte bucuriile şi înjumătăţeşte necazurile. a€" Francis Bacon
Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri. a€" Aristotel
Ţine-ţi prietenii aproape, iar duşmanii a€" şi mai aproape. a€" Sun Tzu
Vor există mereu oameni care te vor răni, aşa că trebuie să-ţi păstrezi încrederea şi doar să ai mai multă grijă în cine ai încredere şi a două oară. a€" Gabriel Garcia Marquez
Un prieten adevărat te prinde de mână şi îţi atinge inimă. a€" Gabriel Garcia Marquez
Fereşte-te deopotrivă de prietenia duşmanului şi de duşmănia prietenului. a€" Nicolae Iorga
Un prieten seamănă cu o haină. Trebuie să-l părăseşti înainte de a se fi uzat. Dacă nu, te părăseşte el. a€" Jules Renard
Nu-ţi ofensă prietenul, împrumutându-i merite dăruite de noi. a€" Rabindranath Tagore
Un bun şi sigur prieten e conştiinţa ta: n-o ucide, ci laş-o să moară odată cu ţine. a€" Nicolae Iorga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia este ca o floaresadla prima cearta cade prima petalacryingdar cand iti uiti prietena pentru un baiat sadfloarea se ofileste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul adevarat este ca un inger, chiar daca a uitat sa zboare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii falsi te saluta si daca vede ca esti trist te intreaba ce ai si ii zici nimic, dar un prieten adevarat se uita la tine in ochi si iti zice spune-mi adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul adevarat iti este alaturi intodeauna stie sa te apreciaze si intelege cat de mult ti la el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie falsa duce la durere nesfarsitasadsadsadcryingasa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza...cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu st in aceeasi situatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii falsi sunt ca si umbra ...se vad doar cand e soare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Falsii te barfesc pe la toate colturile insa prietenii adevarati te sustin in tot ceea ce faci si se bucura de realizarile si reusitele tale...ADEVARAT! chiar eu am simtit'o si inca o mai simt...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia adevarata o vei sti doar atunci cand te vei certa cu candva din nimic si apoi te va barfi pe la spate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii adevarati sunt foarte rari... Dar, de cele mai multe ori fiecare prieten te face pe la spatesadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia este ca o floaresadla prima cearta cade prima petalacryingdar cand iti uiti prietena pentru un baiat sadfloarea se ofileste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. dar eu am crezut ca-mi esti perietena dar tu ma-i injunghiat pe la spate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine rade si zambeste sa nu crezi ca te iubeste cine pare mai takut te iubeste cel mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii adevarati sunt ingeri chiar daca au uitat sa zboare

Prietenii adevarati iti spun cand te apuci in bataie sa nu continui, dar cei falsi te indeamna sa te apuci la bataie

daca vrei da-mi si fundita:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-am crezut prietena mea, dar tu te lingusai cu iubitul meu cand eu eram plecata la tara la bunica mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni adevarati vad durerea din ochi tai pe cand ceilalti te lasa balta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu prieteni din astea m-au tradat dar viata merge mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia are mai multe petale... le pierzi usor nestiind cine a fost acea floare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti prietenii sunt falsi,, rar gasestiunul de treaba,,,sadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni adevarati vad durerea din ochi tai pe cand ceilalti trec pe langa tine si spun "ce ai patit"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te increde in prieteni... testeaza-i ...prietenii adevarati sunt ce-i care trec toate "etapele" impuse de tine, ce-i falsi iti cer ajutor, nu te lasa dusa de nas,big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as avea pritenii langa mine as putea spune ca sunt in rai!