| MeeLy a întrebat:

Bună! Vreau sa încep sa învăț engleza singura. Credeți că am vreo șansă? Mi-am luat doua cărți "gramatica limbii engleze" și "2500 de teste grila la lb eng". Nu știu cum și cu ce sa încep. Aveți sa îmi dați vreun sfat?
As vrea sa dau la politie și încerc sa învăț singura. Dar nu știu cu ce sa încep la engleza.
Trec a11a

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singura nu vei reusii sa inveti, fiindca sunt multe reguli si nereguli de explicat, iar accentul si pronunctia sunt vitale.
Ai nevoie de un profesor, macar pentru 1 an de zile sa lucreze intens cu tine.

| dinaprilie a răspuns:

E bine, gramatica este baza. Iti pot recomanda si cursuri "audio". Asa vei putea "intelege" si pronuntia cuvintelor. Succes!