| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Vreau sa invat limba engleza dar mi se pare cam greu sa retin toate cuvintele, sunt multe.
Voi cum ati reusit sa invatati engleza?
Funda cel mai funny mod

Răspuns Câştigător
| Dafuqq a răspuns:

Eu obisnuiam sa merg pe xat.com
Jucam un anumit joc si era si un xat pentru acel joc.
Ma bagam si eu in vorba scriam '' Hello, how are you'' si ceilalti spuneau verzi si uscate, foloseam google translate. Da, e o mare aberatie.
Dar unele cuvinte chiar le traduce bine.
Engleza o stiu de la 8 ani ( cu mult inainte sa fac engleza la scoala).
Cu timpul am evoluat :D
Sau uite www.9gag.com un prieten de-al meu a invatat engleza cu ajutorul acestui site. Fundoi pls?=]

6 răspunsuri:
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Intai si intai trebuie sa iti placa limba engleza. happy Altfel ti se va parea grea.
Eu am invatat engleza de la scoala dar cel mai mult din filme, jocuri sau imagini. happy

Mod : Uita-te la un episod dintr-un serial/desene in romana si apoi uita-te in engleza. Vezi, poate recunosti cuvintele laughing

| SimonaQs a răspuns:

Poti sa iei CAVIT pentru o buna memorie asa o sa reti cuvintele laughing

| beatrice9849 a răspuns:

Ascultand muzica retii foarte usor! si uitandu-te la filme

| AnGeL13w a răspuns:

Citind bancuri in engleza! Sau benzi desenate!

| emanuelaand a răspuns:

Uitandu-ma la filme si la scoalabig grin