| Bella1242 a întrebat:

E posibil sa invat engleza intr-o luna? (cat de ciudat suna asta) Stiu cuvintele de baza... dar mi-e greu sa retin, iar acum vin testele astea si sunt ca si moarta! Vreau sa ies macar cu un 6.50.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Ce teste vin?
Nu, nu poti invata o limba straina, oricat de usoara ar fi, in doar o luna.E prea putin.Eu sunt la limbi straine si facem 3 ani de facultate+2 ani de master cine vrea si cred ca nici dupa 5 ani nu stim calumea. Poti intr-adevar sa imbunatatesti multe lucruri daca lucrezi zilnic timp de 30 de zile(ma rog, mai putin duminica), un sfert de ora, chiar ai progresa.Succes!

| cr7fanul a răspuns:

Nu ai cum sa inveti intr-o luna. sunt in clasa a 8-a, deci fac engleza de 8 ani, si crezi ca o stiu calumea? nimeni nu poate invata o limba straina atat de rapid.