| PinkySilvia a întrebat:

vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat deci unui baiat ii place de mie zice ca ma iubeste si tot de felul de lucruri din astea il cunosc de 1 an de zile.Problema este ca el vrea sa fie cu mine, si eu sunt intre...adica imi este simpatic, este un baiat foarte de gasca si am inteleg super ca prieten cu el.De cateva zile vorbim intr'una telefon, mesaje mess. El tot ma intreaba daca vreau sa fiu cu el, eu i-am spsu ca e posibil sa avem o relatie doar daca imi dovedeste ca ma place cu adevarat, acum X mi-a dovedit, si eu nu stiu ce sa fac, ma invitat in oras si am decis sa merg. Dar tot nu stiu ce sa'i zic, pentru ca 2 amice de ale mele il plac, si 2 baieti din gasca ma plac pe mine, si X tot pe mine, si eu nu plac pe nimenirolling on the floor simpatizez doar.Ma simt bine cu baiatul asta, chiar nu stiu ce sa fac, intr'o seara i-am zis sa ma uite si sa se uite si la o prietena de-a mea dar el azis ca are ochi numai pentru mine si ca nu vrea sa auda de ele...sa ma gandesc la mine, si sa pun sentimentele mele in fata nu ale prietenilor/prietenelor. Voi ce ati face?
Ps:fundoi pentru cel mai bun sfat!:*

Răspuns Câştigător
| Dee0tzaA a răspuns:

Povestea asta seamana foarte bine cu a mealaughing. In primul rand: TU inainte de toate si de toti, apoi restul.
Zi da, si eu am dat acelasi raspuns si nu imi placea deloc de el...m-am indragostit, ne iubim, si in 2 luni avem un an:X, nu ai nimic de pierdut daca incerciwinking

2 răspunsuri:
| Catcherintherye a răspuns:

Eu zic sa ii zici politicos ca nu il placi...asa mi s-a intamplat si mie dar daca tu il vezi ca pe un amic, cred ca e mai bine sa ramaneti numai prieteni sau daca iti va placea vreodata cat de putin incearca sa fi cu el pentru 1-2 saptamani sa vezi cum decurg lucrurile...da bine in fisa ta de dragoste (cu cat ai mai multe relatii, cu atat esti mai popularatongue) si nu uita: daca te gandesti in continuare la X atc el e alesul pentru ca nu iti poti lua mintea de la el( totusi se prea poate sa nu fie adevarat, dar asa mi s-a zis ) bafta smug

| Snk01 a răspuns:

Ramai cu el pare un baiat de treaba si romanticwinking