| AdinaM12 a întrebat:

Bună! Vreau să vă cer o părere sinceră! La 13 ani, abia făcuți vi se pare ok ca o fată să aibă cupa B la sutien? Adica ma strânge, cred ca mi-ar trebui un C.Vi se pare ok, am șanse să am sâni mari în viitor? Mie mi se pare prea puțin cupa B pentru vârsta mea, sunt obsedată de asta, vă rog sfaturi

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare fetita se dezvolta diferit, conform mostenirii genetice de la mama ei.
Daca o fetita are sani si cupa B la sutien, bravo ei, inseamna ca este mai dezoltata.

Chiar nu are nici o importanta ce ti s epare tie putin sau mult, ca la 13 anisori nici una din voi nu va pregatitii sa alaptati copilasii, deci nu are nici un sens sau rost sa comentezi aiurea despre sanii colegelor.

Pune mana pe carte si lasa tatasiaorele la varsta sta, ca etsi mult prea mica sa le acorzi importanta, aia sunt utili cand nasteti copilasii, ca sa-i alaptati.

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce esti obsedata? Sa stii ca, contrar a ceea ce vezi promovat peste tot in jurul tau si in online, marimea sanilor nu inseamna aboslut nimic pentru valoarea ta ca femeie in societate.Baietii ar trebui sa te placa pentru personalitatea ta, nu pentru fizicul care oricum e trecator.Te poti uita la femeile din familia ta pentru a avea o idee despre cat de mult ti se va schimba marimea cupei pe viitor.Deocamdata nu ar trebui sa te preocupi atat de mult despre acest aspect.

Ai aici destule informatii pentru a afla ce marime trebuie sa porti la sutien:
https://www.youtube.com/watch?v=xELL173IwII

https://www.uniconflenjerie.ro/calculator-talie/

https://www.clinicadesutiene.ro/stabilirea-marimii-sutienului

Si ti-as recomanda sa vezi si : https://www.youtube.com/......tps?/watch

| Hyperion7 a răspuns:

In primul rand,încă ești destul de mică și abia ai intrat în pubertate,deci șansele să te mai dezvolți sunt mari.
Ca sa vezi cat de dezvoltată vei fi,trebuie sa te uiți la mama ta, de regulă cum e mama așa e și fiica.
Așa ca nu trebuie sa te agiți in privința asta, lasă hormonii și genetica să își facă treaba și tu vezi-ti de ale tale.
Btw, nu trebuie sa te demoralizezi daca nu vei fi foarte dezvoltata! E perfect ok așa cum ești! Atât timp cât ești sănătoasă, nu vad motiv de îngrijorare!

| AdinaM12 explică (pentru Hyperion7):

Nu am mama, dar mulțumesc

| Hyperion7 a răspuns (pentru AdinaM12):

Îmi pare răustraight face