| IntodeaunaPunPariuCuViata a întrebat:

Vreau si eu amintiri pentru sfarsitul clasei a 8-a.
Cele mai frumoase primesc fundita, restul vot.

Răspuns Câştigător
| TraficantaDeFunde a răspuns:

*Totdeauna capul sus si privirea dreapta
Niciodata nu poti sa stii ce te asteapta.
E greu sa dai sfaturi bune celor ce-au nevoie
Dar mai greu e sa-ti mentii viata propie la o linie.

*Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare.

*Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

*Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii

*A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger.

*Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie.

*Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un prieten si o recompensa.

*Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

*Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic.

2 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Da, tu chiar nu ai cap? Este ceva unic, care se intampla odata in viata, macar netul nu il mai folosi pentru niste cuvinte, scrie ce iti zice inima.

| MissChocolatte a răspuns:

Incearca sa faci o prezentare power point sau un video cu poze si il puneti la un video proector.