| Dydy2306 a întrebat:

Buna!happy

Vreau si eu idei de statusuri.big grin

Mersiii:*

[dau fundita]

Răspuns Câştigător
| Rubiiiii a răspuns:

Sunt doar un om, un visator!
La tine-mi place tot ce nu suport!

Aici e locul unde poţi visa,
Aici sunt eu mereu în preajma ta

Am facut tot ce-am stiut sa fac
Numai sa te uit
Azi nici piesa noastra
Nu o mai ascult.

Cafeneaua-n care ne-ntalneam
Acum o ocolesc
Mi-aminteste de intaiul "Te iubesc!"...

Am sters si pozele cu noi
Nu vreau sa dau timpu`napoi
Am renuntat la tot ce aveam
Si-mi amintea de tine

Si ar mai fi ceva.
Ce nu voi putea uita
Sufletul nu ma lasa
Azi e ziua noastra...[colt de suflet]

Azi e soare pe strada mea
Si ies cu fetele iar
E zi de week-end si as vrea
In preajma mea sa apari

Eu cu ei, tu cu ele
Eu cu baietii mei, tu cu prietenele
Mai bine sa ne afisam asa
Sa nu stie altii ce simte inima ta
Orice fac si cum fac
Toti de fapt stiu ca tin la tine
Si orice s-ar intampla
Tu ramai superstar in inima mea

In seara asta pe strada mea
S-a furisat cineva...
Fara biltzuri sau spectatori
E aici sa-mi dea fiori
Vedeta din camera mea...

Cazut printre fluturi

Era un inceput de dor afon

Si visam cu sufletul in munti

Am capul plin de idei
Spun ca nu am rabdare
Tre` sa merg mai incet
Dar dorinta`i prea mare
Cine`o sa se ridice
Cine`o sa se implice
Cine`i gata sa riste
Sa devina complice
Asta nu e un joc
Nu poti apasa pe stop
Ca sa mergi mai departe
Tre` sa renunti la tot

ma pune s-accept lucruri false si basme

mai bine raman cum sunt
impotriva tuturor

Si sub apa
Acum pot respira

Da-mi un motiv?!

Şi-n vis îmi apăreau doar feţe care râdeau

Fara compromis dar si fara minciuni,
Am sa arat ca pot face minuni,

Acum totul e sters intre noi doar amintiri
Pacat, ne iubeam de cand eram copiii.

Tine minte nu conteaza ce abereaza unii

3 răspunsuri:
| Rubiiiii a răspuns:

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

Fermecator, ai un zambet criminal. si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl Este extraordinar mersu' ala intepat, iese din normal mersu' ala elegantStii prea bine, la tot ce ma refer. graviteaza toti in juru tau fara vreun reper, ah vrea sa iti cer, sincer un autograf. semneaza, domnishoara care te-a dat peste cap! `

| Duudy a răspuns:

~Cel mai dureros mod de a iti fi dor de cineva este sa stai chiar langa el stiind ca nu il poti avea

~Ma atinge el, nu stiu daca e bine, in acelasi timp sa ma gandesc la tine

~Va veni odata vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate, bucurii si nebuni, dar trecutul se ascunde nu mai vine niciodata numai amintirea spune ca."Asa a fost odata!"

~Cea mai grea lovitura din sufletul meu, este sa ma simt in plus, acolo unde altadata eram TOTUL

~Zambesc si gata, de azi sunt alta

~Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s. a intamplat

~Unii rad plangand, iar alti plang razand...

~Zambetul celui care sufera, e mai trist decat lacrimile celui care plange...

~Dragostea este o infectie sentimentala care nu se trateaza foarte usor

~Acum stiu cine esti, iate de mana cu alea dupa centura
Sunt bun la pat! Dorm continu!

in misiune la buda ( asta l-am vazut la un coleg)

M-am gandit la statusu asta toata ziua.

Moartea a depasit limita e viteza.

La sc timpul trece cu viteza luminii stinse

Ne-am iubit ne-am despartit

Uitati-va pe geam ce vedeti?

Shy but strong!

Cate una de trifoi, sa mi-o trimeti inapoi,

Ce sa-i fac ce sa-i fac inimii mele?

Tu esti pentru mine luna intre stele

Sper ca din tot ce`am spus ai inteles ceva

Te rog sa nu te joci cu inimioara mea

Si ce daca sunt prea mic? EU te iubesc:X

Nu conteaza varsta mea

Te rog asculta-ti inima

Si fa ce iti spune ea

In lumea mare sa fugim

Si de toti sa ne ferim

Sa ne iubim doar cum noi stim

Fiecare zi O traiesti doar teoreTic. E greu cand iti repeti in gand: -Capul suS trebuie sa zambesti! si Subcostientul imi diCteaza: - cand plaNgi sa nu te mai opreSti

"E Greu, Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe...Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine, Inainte Sa Spui Ceva... Uita`te La Tine"

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea. Nici macar EL, care putem sa JUR ca ma iubea!

! Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte. Scopul : Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa ne reflecte!

"perversa si rea e my bine asa asta e lumea asta e viata e my bine sa ai sange rece si sa nu pui suflet rece si sa nu pui la suflet tot c s petrece.""

Doua inimi fermecate, daca ele se iubesc

Dumnezeu nu le desparte, si pe viata le unesc

""Vreau sa vad exact ce iti trece prin minte Fara cuvinte... Limbajul trupului sa ne reprezinte ""

Niciodata trandafirii mai frumosi ei infloresc

Ca atunci cand doua inimi intre ele se iubesc
Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o iubesti si dai sperante

Zambetul ei. nu-l poti uita nici daca vrei

Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!

Do you feel my love for you, makes you happy sets you free?; x

Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu

I need you here with me. Cause music makes me free \:d/

Am sa incerc, dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine

Si tot astept dupa tine, astept sa vezi cat de mult tin la tine

Your love is for free

Doar cand sunt cu tine pot sa iubesc

Cand sunt cu tine, totul pare mai bine

Zeci de gesturi, mii de vorbe de sute de ori. Orice ai face, ramai in sufletul meu

Iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine este extrordinara!; x

Cand te-am cunoscut am intalnit ce-am vrut, un suflet ca al tau asteptam de mult.

Vreau sã fiu, tot ce tu iubesti

Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iubi cand esti eleva ca nu faci nimic la teza stai cu ochi pe pereti si cu candu la pereti