| Alina97 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri, citate, versuri Bune:8 pentru poze descrieri statusuri >etcbig grin<
big grin
Pls, raspuns: frundaalove struck

9 răspunsuri:
| LdyD a răspuns:

Uite sunt aici multeeeeeee.

http://blogg-maniaa.blogspot.com

:*

| lololooo a răspuns:

E mult fum unde sunt eu acum E multa ceata si nu e tutun E acelashi lucru interzis da bun Daca-r fi legal ar fi banal ceea ce spun

#Spun tot ce`mi trece prin cap Petrec, fac tot ce vreau spune`mi U secrete noi! chiar crezi ca-mi pasa?iubesc,zambesc din nou e tot ce conteaza

Şi mi.a zis că.i tot ca mine , dar după rău vine bine , după nori zile senine

nu suntem cum am vrea sa fim , si cand te gandesti ca asteptam in viata sa murim.

Tot ce'i adevarat vine putin cate putinnn love struck

Nu ma intreb de ce visez , ci de ce doar realitatea'i cruda?straight face

Nu stau sa ma gandesc la ce`a fost.Dac`am facut bine sau prost !

E o dorinţă… ceva realizat , e o schimbare dacă nu ai observat .

Ce-ti doresti iti iei, ce nu-ti aperi pierzi.Ce nu vrei cu adevarat nu ai, ce iubesti nu dai~!

ti-a zis ca ea nu-i la fel ca celelalte.ti-a zis ca poate intr-o zi o sa iti arate~

daca e bine sau e rau , chiar daca e greu nu o sa cedam

In caz ca te duci in jos te-ajut sa te ridici

Amintirile raman indiferent de ce.ar urma.

Din bucurii si din tristeti, din tot ce-a fost sa nu regreti~

'Si stii ca, te iubesc oricum ar fi oricum'.

Ce am vrut, ce am avut...Sau ce n-am avut...Cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.happy

Schimba.ti viata nu lasa , sa te schimbe pe tine viata happy!

Dintr-o lume nebuna apari tu imi intinzi o mana si zambesti deja simt ca-i o lume mai buna~

Pot sa trec printr-o viata de cosmar daca traiesc o clipa, un vis.

Nici daca s-ar putea , eu nu m-as schimba !

Nu sunt cine par, stii, eu am ceva belele

Ai cazut - te'ai ridicat - inveti noi moduri sa te scuturi.Inveti sa te bucuri mai des si fara ajutor

Nu ma tine minte, uita ca am stat vreodata de vorba.Arunca pozele cu mine sa nu-ti fie dor!

Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost. Nu exista "nu pot", doar "nu vad nici-un rost".

O sa urc, o sa cad, o sa pic, ma ridichappy

Nu e garantat dar totusi e posibil sa-ti treaca,si daca nu e placut totusi e posibil sa-ti placa!

nicodata sa nu'ncerci sa'ntelegi ce e ïn capul altora!happy

Dar te ridici,Chiar daca timpul lasa cicatrici!

Ce dracu inveti, in viata-s multe cai gresite, ai grija pe care te-ndrepti.

E atat de simplu,da' lucrurile cele mai simple sunt cele mai grele. happy

Ca orice basm,incepe cu "a fost odata"happy

Ca cica visele se sting de parca le scoti din priza...

Ce fac e pura fictiune./Exact ca tipu` ala rau de tot din filmele de actiune.

Ai cazut, te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi/Inveti sa te bucuri mai des si fara ajutor

O, tu, frumoasa din padurea adormita,/Nu adormi tu definitiv sa mai scapam de-o vita?!

Eu nu tin cont c'afara ploua, ca'i zapada sau roua/Mie nu'mi strica vremea starile cum vi se intampla voua.

M-am saturat sa te lovesc cu vorbe, si ma chinui sa tac!

Ok! Tai-o! Pleaca! Cara-te!Dispari! Zbori! Sterge-o!Calc-o! Evapora-te! Mori!Da-ti foc, fa-te scrum,Arzi in culori!Stinge-te si sufla-te singura,Ca-mi dai fiori!Nu poti sa zbori? Insista!

-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

-Fara sa vreau,realizez cum imaginea ta,clara odata...Devine transparenta.

-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...

-Oh all I ever wanted ,was to see you smiling

-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi. ;-<

-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.

-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt ! love struck

-Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. love struck

- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise !

-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.day dreaming

-Nu sunt perfecta.Sunt doar cum mi'am dorit intotdeaua sa fiu. smug

-Nu'mi pasa ce vine.Traiesc acum.Nu pentru ce va fi maine.

-As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.

-Ai facut lucruri pe care .poate acum le regreti . Dar daca nu inveti din greseli o sa le repeti .

-Si tine minte.Lovesc prin fapte,nu prin cuvinte.

-Am invatat sa iubesc un prostlove struck

-Vorbeşte mult , e stresantă , râde întruna şi fără motiv . Prin felul ei de a fi te face sa o adori. day dreaming

-I am not single, I'm romantically challenged.

- I’m smiling, but you noticed that i’m not fine…

-O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli.Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi .

-Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri ! Important e sa le ai! Iar eu le amlove struck

-Vreau ce e al meu sa fie doar al meu . Nimeni sa nu iubeasca ce iubesc eu

-Ma-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ti-e mai bine?

-Esti mereu pe langa si cred ca n`are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu...si stii ca nu sunt ma'ta sa te iert mereu !

-Fetele nebune nu se vor schimba, vor ramane aceleasi! :X

-Iubitu' meu se respecta .are langa el blonda perfectalove struck(daca esti blonda)

-Nu te vreau` in viatsa mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-Nu arunc cuvinte inainte.Ca lucrurile ce se simt,nu se spun prin cuvinte`!•

-Traiesc intr-o lume perfecta. Fiecare produs are`o eticheta.

-Nu mai visa frumos, realitatea este rece

Fight for your dreams, again and again winking..."

Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste Ca impreuna trecem peste tot Ca o prietenie trece si prin FOC"

Trecutul e trecut viitorul conteaza acumsmug"

"-Am vazut` in oamenistraight face ce nu [-x vroiam sa `vad vreodata`smug, -Iubirea` si ura cum `lovesc ambele deodata`smug."

te prefaci ca toate`s ok :X Cand toate merg prost defapt oh go on ."

"Decat s-alerg incet, mai bine-alerg spre nicaieri..."

zambetul e curcubeul lacrimilor :X"

"-e o lume in care toti se ducc` in eroare si uita straight face ...-ca cinevaa` de sus de privesteee` si ne ascultaa sad

am facut multe greseli smug ...-stiu ca le voi repetaa` oh go on"

-nu pot sa ma feresc de amintiri exact ca de gloantee`[-x straight face ."

si maine e o zi smug.-si maine voi zambi happy .-chiar daca imi e greu straight face ... - voi zambi mereu \:d/"

esti atat aproape`happy...-si totushi` atat de departee`straight face

-tot ce stiu sunt niste blocuri de beton thinking

"-stiu ca ma invart intr-o lume de nebuni`straight face fara` c0tiere`,casca si faraaa` instructiunii`happy.[

f0rmeaza numarul` meu de catee` ori vrei sa v0rbim`love struck.cheama`ma si o saa` vin`>big grin

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat.:X:X:X

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti❤❤Te iubesc❤

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare ...

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

°º•★Madutza★•º° ❤Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu`❤●๋❤

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate...Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent...""

II ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste[...EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe[:X][SHOBY

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

o.totusi ma intreb

Daca ma mai tii minte, macar

Sau, cum ma tii minte.

Ca si, copilu` ala

Care eram cand te-ai dus?

Sau, ma vezi din Ceruri

Asa cum sunt acum?

Nu stiu.asta-i intrebarea mea!

[♥]Spui ca sunt fitoasa...Te ascult atent! Chiar crezi ca imi pasa?

O femeie-n viata ta E ca focul, nu uita!

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat.:X:X:X

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti❤❤Te iubesc❤

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare ...

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

°º•★Madutza★•º° ❤Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu`❤●๋❤

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate...Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent...love struck""

II ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste[on the phone...EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe[:X][on the phoneSHOBY

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

o.totusi ma intreb

Daca ma mai tii minte, macar

Sau, cum ma tii minte.

Ca si, copilu` ala

Care eram cand te-ai dus?

Sau, ma vezi din Ceruri

Asa cum sunt acum?

Nu stiu.asta-i intrebarea mea!

[♥]Spui ca sunt fitoasa...Te ascult atent! Chiar crezi ca imi pasa?

O femeie-n viata ta E ca focul, nu uita!

'' Asta`s eu si n-ai ce-mi face.Alta mami nu mai face big grin ''

'' Stiu cand sa rad,stiu cand sa fiu suparata,stiu cand in ochii vostri sa fiu singura fata importanta ''

'' Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita winking ''

'' Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia ''

''Sunt o fata rasfatata,asta sti prea bine,dar fata asta rasfatata te iubeste doar pe tine ''

'' Ea e Barbie! Altele vor sa o imite.Dar la cat de scumpa e.Nu isi pot permite''

'' Pesonalitatea mea,ma scapa de greu,pentru ca ce-i frumos,ii place si lui Dumnnezeu''

II ignoram pe cei ce ne adora ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia '

Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita

Tu Si tot Clubul vostru De Inecathe . Avem o Vorba Sa va scpunem . Aratatzi Perfect din Spate

Am o gramada de defecte.stiu...nu oblig si nici n-am obligat pe nimeni sa ma accepte...

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!happy

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei`oh go on

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata.

Pentru fiecare 60 de secunde în care sti supărat, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi… aşa că învaţă şi tu să fii fericit şi să zâmbeşti!happy

.Stiu ca este greu dar sunt aici gata sa te ridic ,cand simti ca pici ! love struck

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!

Copilăria. Singurul paradis pierdut.

Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa.

Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!

Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!

Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile lui o viaţă întreagă.

Adevărul doare. dar ceea ce ne lasă răni adânci este totuşi minciuna!

Ea nu e ca resul.Ea e pur si simpluu` ea`![love struck]

Nu sunt asa cum ai vrea`!Iubeste`ma pe mine nu imaginea mea`!happy

O fata desteapta are un intotdeauna baiat pe care si`l doresc altele

Nu te uita inapoi. nu te mai pierde printre vise,priveste inainte. sunt cu bratzele deschise si cu ploapele inchise, din nou simt ca mi`e dor. imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor.

Doar muzica paşilor tăi îmi aminteşte de exiştenţa timpului. Eu Ji toate cuvintele mele nespuse ne deşirăm tăcerea peste urmele tale!

Mult timp a trecut,nimic nu s-a schimbat... La ea tot mai mult se gandeste. Traind cu teama ca deja l-a uitat, Nu stie ca inca-l iubeste.

Cred ca te`ai saturat sa astepti baiatul potrivit ai intalnit atatia badarani ce te`au dezamagit e timpul sa nu ma mai eviti si sa`mi spui in fata daca vrei sa incepem impreuna o noua viata .

Nu se vinde ieftin, fiindca ea vrea TOT! ii lasa pe fraieri cu fanteziile lor. happy sa`si imagineze cum ar fi sa fie o nOapte a lor!

Ti-ai gasit alta tampita,dOar sunt deStule ! Nu e vina ei ca O fOlOseSti sa ma raneSti. si faCi spume ca nu reuSeSti

Si'ti vezi de treburi, ca oricum viata merge'n suturi. Ai cazut - te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi ."

Stiu ca ti-am spus de multe ori: Cu un zambet ma ridici la nori day dreaming. Imbratiseaza-ma si apoi povesteste-mi despre noi."

Îmi faci draci ! Mă faci să beau mereu. Mă cerţi mereu. De ce mereu vinovata sunt eu

Toti imi spun: -nu renunta- -nu mai plange- -totul va fi bine- Dar eu las capul in jos si le spun: - Nu-i pasa de mine

Ma vei gasi poate intr-o zi. Intr-un loc uitat...ma vei privi. Zicand incet."A fost'odata prietena mea".

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? " , prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei , prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe , cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme , un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi , un prieten fals iti da ceva ,ii esti dator cu viata

Prietenii adevarati nu m-au uitat cand au vazut ca nu mai am , prietenii falsi cand au vazut ca nu ami am toti au plecat…

M-ati considerat un prost ca v-am dat, sa stiti si voi ca nu v-am dat ca am fost prost , v-am dat ca am fost bun cu voi , dar nu mai merge asa am sa schimb si eu foaia si in sfarsit mi-am dat si eu seama care imi este prieten adevarat si prieten fals….

Multi rostesc cuvantul `Prietenie` Dar putini il inteleg

Prieteniile care se sfarsesc .De fapt nu au existat!

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Sunt tot ce vrei Si nu mai poti avea Tot ce`ai avut Si n`ai putut pastra.

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK!

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca acum e altcineva in viatsa` mea

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei,si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi.

Înfrîngerea este numai acelora care o accepta

Se vede clar pe fata ta ca ma placi si ca mai vrea !

Nu ma compromit ! Nu ma am numai pe mine ! : x

Am invatat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate.

Nimeni si N I M I C nu ma va O P R I sa te I U B E S C

Zambetul este drumul cel mai scurt intre 2 inimi.

Nimic nu se câstiga, nimic nu se pierde, totul se transforma

Niciun fulg de zapada nu cade vreodata într-un loc gresit.

Inima mea e legata strans de'a ta.

Întotdeauna fetele au gândit cu inima

Ai invins? C0ntinua! Ai pierdut? C0ntinua!

Fie ca`am plans sau am zambit, mereuu` am f0st d nedespartsit!

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.

Da asta este viata mea, este si buna si rea, dar e mai buna fara tine în ea!

Si cad pe nisip. Timpul nu înseamna nimic. Am toataa vara sa ma ridic !:-x

Inainte sa plec,am suflat aburi peste imaginea ta si am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI!

Candva am tipat si am sarit in sus de fericire !

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA.

Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

Sunt inofensivă,dar gândul meu e criminal

Sunt prea fericită. . Dar nu o spun .E prea dur pentru alţii

Sunt o fată alintată,de zdrenţe invidiată,mereu copiată şi niciodată egalată

Nu te Schimba urmează-ţi visele nimeni nu te poate oprii...Nu ceda orice ar fi!

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat.:X:X:X

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti❤❤Te iubesc❤

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare ...

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

°º•★Madutza★•º° ❤Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu`❤●๋❤

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate...Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent...""

II ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste[...EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe[:X][SHOBY

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

o.totusi ma intreb

Daca ma mai tii minte, macar

Sau, cum ma tii minte.

Ca si, copilu` ala

Care eram cand te-ai dus?

Sau, ma vezi din Ceruri

Asa cum sunt acum?

Nu stiu.asta-i intrebarea mea!

[♥]Spui ca sunt fitoasa...Te ascult atent! Chiar crezi ca imi pasa?

O femeie-n viata ta E ca focul, nu uita!

! °Ma invidiezi ? Ai de ce winking °Ma barfesti ? N'ai decat winking °Regreti ca m'ai cunoscut ? M'i se rupe winking °Indrasneata ? Dak tu esti pampalau winking °Incapatanata ? Pana peste masura winking °Nemultumita ? Intotdeauna winking °te-am insultat ? Foarte bine , meritai winking °Ai zis ce`ai vrut ? . O sa ascultzi si ce nu vrei winking °Modesta ? In anumite cazuri winking °Ca sa te multzumesc ? N`o sa ma schimb winking °ti-am mai zis ca te iubesc ? . Am fost sincera winking °Rea ? . Cu cine merita winking °Sincera ? Da , oricat de dur ar fi adevarul winking °Bunul meu simt ? . Depinde de al tau winking °Urata ? Nici macar la prima ora a diminetii winking °Geloasa ? Da , chiar daca nu'mi dai motive winking °Indragostita ? In fiecare zi de altu` winking °Copilaroasa ? Da , pentru ca asa vreau winking °Originala ? Mereu winking(spre deosebire de tine care esti doar un xerox) °Devotata ? Pentru ca stiu sa'mi mentin prietenii winking °Copiata ? De fiecare data winking °Tupeista ? Pentru ca tre` sa fiu mereu peste tine winking °Vrei sa`mi devii prieten ? . °Demonstreaza`mi ca meritzi winking °Indiferenta ? Daca nu ma interesezi winking °Te urasc ? . mi-ai dat motive winking °Falsa ? Doar cu unii winking °Parsiva? Datorita unora dintre voi winking °Un sfat ? Nu asculta de sfaturile nimanui winking °Te deranjez ? . Iarta`ma , nu pot sa multumesc nici macar o pERs laughing

Un gand�Un vis... O dorinta�Tristete�Bucurie�Fiecare dintre noi le simte, le traieste si doreste, la un moment dat, sa le impartaseasca. Vrem sa iubim, sa fim iubiti. Si totusi, parca exista ceva mai profund, ceva mai trainic, ceva ce ne da cu adevarat putere, ceva ce nu ne lasa sa ne descurajam, ceva ce ne da, pana la urma, aripi sa visam din nou. Sa fie acest lucru prietenia? Pentru fiecare dintre noi, prietenia inseamna ceva, fiecare ii da valente diferite. Si totusi, pentru cei mai multi, prietenia inseamna, de cele mai multe ori, TOTUL. Prietenia? Un cuvant ce greu poate fi explicat in cuvinte. Prietenia�exprimarea sincera si fara rezerve a gandurilor si simturilor tale in fata unei alte fapturi omenesti, sinceritate totala si dezinteresata in viata launtrica cea mai intima, ca o incercare de retraire in profunda simpatie a unei alte fiinte omenesti. Prietenia face sa nasca, hraneste si intretine cele mai frumoase sentimente de generozitate de care e capabila o inima omeneasca. Prietenie este cand persoana care ti-e alaturi accepta sa fie "acolo" pentru tine si la bine si la rau.

● Sunt momente cand iţi dai seama cât valorezi ca persoană, de aceea imi iubesc sufletul! ●

Invata`sa plangi fara [lacrimi],sa gandesti cand ar trebui sa [plangi],sa [uitzi]si sa [ierti]prefacandu`the ca nu te [do0are]...invata sa [iubesthi] si vei fi cel mai [TARE].

¢e e iυвiяeα`? :╳ De toţi îi cântăm scriem şi vibrăm. Dar când ne părăseşte [ broken heart ] Totul în viaţă ni se prăbuşeşte !

¢e e iυвiяeα ? De inima mereu o cheamă ! Deşi toţi de la ea avem o rană. straight face

Nu am nevoie de averi,am nevoie doar de un baiat care ma suna sa imi spuna: "ai grija de tine, iubita te pup, noapte buna!"

De ce te miri cand iti spun "te iubesc?" Pt ca.a trecut atata timp, iar tu ai uitat sa visezi!

Sunt una dintre acele persoane pe care o observi doar dupa ce dispare smug ;x

Nu vreau sarut,nu vreau atingere.Vreau doar sa`mi fumez tigarea`n liniste

Tăcerea este un text pe care s-ar putea să nu ştii să îl citeşti.

Si... acea voce dura-mi spune"Ai gresit mult si uite.l-ai pierdut!"

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!"

Am invatat ca e bine sa`ti pierzi orgoliu, pentru persoana iubita dar ai grija sa nu pierzi persoana iubita, din cauza orgoliului !

Sa nu ma ajtepti sa vin . sa`ti mangai sufletul de gheata . caci n`am sa mai bat a`2a 0ara la usha ce mi s`a inchis in fata\

"O voce parca'mi spune---> "N'ai procedat corect" ...smugTotusi alta imi spune --->"Ai procedat perfect"

• N’am uitat…sick<

-Zambesc si gata de azi sunt alta.

-Insa unele`ntamplari te marcheaza pe viata,unii nu vor sa le-accepte.altii pe seama lor invata !

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."

"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

Am decat cateva momentan, [nu am stickul acasa, cand il primesc, iti mai dau. :* ], dar care mi plac mult...

Uite:

• Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta • [Brunetele fac legea. love struck ]

←♥→Uita-te atent,nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu . ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? !

• Iubeste`o nu`mi pasaa ... Pastreaz`o de tOtt` , iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe b0tt blushing •

● Ai privit`o zambind si-ai abordat`o gandind ca e la fel ca restu`...Dar felu` ei de`a fi...Atat de diferita ;x ! Te`a facut s`o iubesti.E chiar deosebita ●

•Cheama`ma, întâlneste`ma• Distruge`ma, dar pastreaza`ma!•

Nici o viata n-ar fi de ajuns

Sa mai repar tot ce tu ai distrus

Nici o viata nu cred ca ar ajunge

Sa imi opreaasca lacrima ce curge

•Nu-l lasa pe cel care te face sa suferi sa se creada superior.Zambeste-i!asa ii vei demonstra ca tu esti cel bun si el cel rau!•

Adevarul costa scump,o sa-ti demonstrez...Dar ce vreau e sa te fac sa realizezi,Ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara,Asta nu inseamna ca o sa dispara!

Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pOt spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

cat vrei tu sa pari de gigolo. cand ii vezi ochisorii aia iti piere chefu` de a face misto .

• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •

Fundaaa :X?

| Jamais a răspuns:

Găsești aici. :)
http://sweety-things.weebly.com/

| gfy a răspuns:

Buna, aici poti gasi cateva: http://citatulzilei.com

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

Răspuns utilizator avertizat
| AromaVorbelor a răspuns:

Https://www.facebook.com/AromaVorbelor uite si aici, sunt unele deja facute de mine! bafta