| FrunzaDeToamna a întrebat:

vreau si eu niste statusuri pentru fostul meu iubit vreau sa ii arat ca inca il mai iubesc si vreau sa ma impac cu el

Funda; x

Răspuns Câştigător
| redrosegirl a răspuns:

Ai dreptate, a fost vina mea,imi pare rau, da-mi ocazia sa ma revansez, nu o sa-mi revin pana nu o sa te vad zambind din nou.Te iubesc!

Nu cauta iubirea absoluta, pentru ca ea nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea.

Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o".

Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala. Daca esti cu adevarat indragostit speri ca a gresit din dragoste.

Am ratacit drumul cautand persoana perfecta. Pierdere de timp. Ea nu exista. Acum realizez in sfarsit ca doar dragostea este cea care transfigureaza orice lucru si il face pe cel ales sa para fiinta perfecta pe care am cautat-o toata viata.

Iarta-ma pentru lacrima din ochii tai frumosi.

Eu cred ca ne certam atat de des pentru ca impacarea este atat de dulce.

I-am cerut lui Dumnezeu o stea si mi-a dat cerul intreg. I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine. Ti-am cerut o lacrima si mi-ai dat un ocean de lacrimi. Iarta-ma pentru ca te-am intristat atat de mult.

Iubirea poate invinge multe lucruri, dar iertarea este cea mai grea incercare.

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc; dar o voi face pentru ca te iubesc atat de mult si vreau sa fim fericiti impreuna. Iarta-ma!

Iarta-ma! Am gresit si imi pare rau. Nu am vrut sa te fac sa suferi. Voi asterne o mie da sarutari peste fiecare lacrima din ochii tai frumosi.

In momentul de fata si eu sufar, poate mai mult decat tine, pentru ca nu esti langa mine si totul e din vina mea. Te rog sa ma ierti!

Desi te iubesc atat de mult, uneori fac greseli care te ranesc. Ma simt deja pedepsit de raceala si indiferenta cu care ma tratezi. Mi-e atat de dor de tine si as face orice ca sa ma ierti.

Afara este soare si-n sufletele noastre furtuna. Hai sa ne impacam si sa ne bucuram de vremea asta minunata!

Ma infior numai la gandul ca ma eviti, ca nu imi vorbesti si nici macar nu ma privesti. Te rog iarta-ma! Spune-mi ca totul va fi din nou ca inainte.

Imi pare rau pentru tot ce am facut. Te-am suparat, stiu… iarta-ma! Regret si sunt dispus sa ma schimb. Daca o sa ma ierti, promit ca nu vei regreta.

Acum realizez ca alaturi de tine timpul se scurgea in alt ritm, mergeam cu pasi mai siguri pe drumul vietii si orice clipa petrecuta cu tine imi umplea sufletul de bucurie.Lasa-ma sa intru din nou in viata ta.

Faci parte din sufletul meu,
Asa am promis ca va fi mereu.
Indiferent ce se va intampla
Jumatate din el, e partea ta.

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi.

E una dintre zilele alea nasoale
Ma gandesc la tine si doar ma doare
Nu mi'ai facut nimic, pur si simplu nu esti
E momentul in care nu ai si iti doresti!

Ce faci atunci cand iubesti si nu poti sa spui? Cand privesti cu ura si nu simti asta? Cand jignesti desi ai vrea sa-i spui cat il iubesti?! Orgoliul pentru unii e mai presus de iubire.

It's so hard to tell everyone I don't love him when he's the only one I will ever love.

3 răspunsuri:
| Claudia_8122 a răspuns:

Hai zambeste, vreau sa te vad fericit Vreau sa stiu ca esti constient cat esti de iubitlove struck

Am nimic fara tine. Si tot ce`i mai frumos in viata mea. E doar din vina ta! love struck

Din vise nimeni nu mi`l poate lua love struck E atat de simplu, doar El! love struck

L`am avut demult, dar nu-l mai am... Am incercat sa-l inlocuiesc, dar nu puteam... Caci il iubeam!

O clipa langa tine n`as putea s'o uitlove struck Iti jur ca nu iubire e putin mai multlove struck As fi eu vocea ta de n`ai putea vorbilove struck ti-as fi si bucurie ca sa poti zambilove struck! blushing

vreaU sa ma iubeSti fara regret promit sa fiu singurul tau defeCt; x

Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

Ce daca![[prietenii iarasi pleaca]] [[parintii iar ma ceartaoh go on]]Stiu ce sa faclove struck vin la tine ca mi-e drag!love struck.

0 zi as mai vrea s` stai, 0 zi as vrea sa`mi dai, Sa`mi dat tot ce`i al tauu`, Sa`mi dai sufletuu` tauu`, Nuu` pleca! Ascultatsi inima! oh go on

Mi-e dor sa-ti mai sarut odata buzele. Mi`e dor sa mai traiesc macar odata clipele. Mi`e dor de El si Ea cum erau candva sadsad

Si pana atunci hai sa uitam de regrete.Hai sa numaram si amintiri de vis.Nu numai defecte!winking

Si oricat de greu mi-ar fi, stiu sigur...Cu tine de mana nu o sa cad niciodata :X

As` putea sa renunt la totwinking `Dar la Tine, nu pot! :X

Asa va fi mereu... doar tu in gandul meu.:X

vorbim la telefon.eu iti spun ca sunt bine, mintsad bine imi e doar langa tine :X

Nici eu nu cred ce spun cand spun ca l'am uitat sad!

Doar cand ma privesti simt ca toata lumea e a mea! big grin

daca n`ai fi tu, mi-ar ramane gol sufletu` daca n`ai fi tu, n`as putea sa te`nlocuiesc cu altu` love struck:X

Daca ti-as spune ca exista un El. te`ai supara. fara sa privesti in inima mea. sa vezi ca esti doar tu in ea.winking

Plus cu minus se atrag. Stii ca n`am ce sa fac. Felul tau de a fi mi-a pus capac. Zici ca e ying si yang. Suntem prea diferiti dar asta ne tine. Extremele se`atrag stii ca asa-i mai bine smug

| Claudia_8122 a răspuns:

Mi'a intrat adanc la inimioara si am tzint la el ca la o comoara!:XAm iubit un vagabont si acum sa-l scot din suflet nu mai pot!

Te Minti Si Acum Desi Iti Este Dor, Ai Pus Orgoliu In Fata Sentimentelorsadtonguelove struck:*

Voi pastra mereu amintirea ta in mintea mea!big grin In inima mea mereu te voi purta!:X

| LuizaImperffect a răspuns:

L-am iubit, il iubesc, il voi iubii; x