| americanblue a întrebat:

Buna,vreau si eu sa ma ajutati daca puteti, in curind este ziua mea de nastere (implinesc 16 ani ^.^) dati'mi va rog citeva idei despre cum as putea sarbatori )) banii nu sint o problema dar oricum. fara exagerari =D

Răspuns Câştigător
| carmina34690643 a răspuns:

Daca stai la casa si ai curte si garaj mare ai putea-o face acolo sau in sufragerie daca e si ea mare pentru ca la tine acasa poti da muzica cat de tare doresti tu si puteti urla, canta, dansa cum doriti voi.Totul este sa nu deranjati prea rau vecinii deci dupa 12 nu ar trebui sa mai continue petrecerea.Ia-ti un tort etajat ca doar implinesti 16 ani(un fel de majorat mai mic)cu artificii de tort si de alea mici pecare le tii in mana pana se sting(stii tu...betigaes mici din car ies scantei), Aranjeaza in fiecare colt cate o boxa si aduna melodiile preferate ale tuturor. Celmai important e sa ai melodii energice ca celelente le dau o stare de oboseala invitatilor.Adu sampanie de adulti(doar o sticla, max 2 daca sunteti multi ca sa nu va imbatati)in rest multe sucuri.Comanda pizza sau pune-o pe mama ta sa faca friptura cu cartofi sau ce mai vrei tu daca nu pizza, cumpara chipsuri de toate modele, jeleuri si punele in boluri. Pune vreo 3 mese sau una mare in locul unde organizezi petrecerea. Daca poti cauta si niste efecte luminoase pentru atmosfera sau daca nu gasestisau sunt prea scumpe cumpara niste becuri colorate si pune unul intr-un colt si altul in altul si in reste sa fie intuneric si muzica

Daca nu vrei acasa fa-ti-o intr_un club ca pana la urma faci 16 ani deci esti deja mare si poti tine petrecerea si dupa 12.Cauta un club cat mai in centru si mai mare. Daca vrei mai multa mancare du-te la un restaurant mai cunoscut de tineret si unde simti tu ca e mai multa atmosfera decat in celelalte.Prietenii tai asta voi.Sa se simta liberi si sa se distreze cum vor ei(de asta cea mai buna alegere ar fi sa-ti faci ziua acasa-daca stai la casa bineinteles).
Sper ca te-am ajutat. happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La mulţi ani încă de pe-acum.
Şi dacă petreci ziua de naştere cu familia şi prietenii ce are?
Te pup!

| mariukka a răspuns:

Acasa,la bouling, la restaurant

| MrEvil89 a răspuns:

Cu prietenii apropiati, chiar si familia ta la un restaurant, sau daca nu e o problema acasa la tine.happy

| Havok83 a răspuns:

Poti organiza o petrecere la tine acasa sau undeva in oras dar oricum in siguranta ca parintii tai sa fie linistiti. Distractie placuta.

| PerfectSmilexD a răspuns:

Pai o petrecer la un restaurantt fitoss.:*Funda?