| Aniela2777 a întrebat:

Vreau si eu sa ma inalt! Cine imi poate spune cum as putea?(Fara voley, inot.) Exista exercitii pe care le pot face si acasa?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

M-am,,trezit,,dupa,,numai,, 26 de ani de practica si consultanta in domeniu. Miscarea si anumite exercitii,recomandate de un profesionist, sunt in masura sa dezvolte anumite categorii de muschi si sa permita articulatiilor buna functionare a sistemului osos. Daca insa acesta, datorita unei configuratii proprii, nu permite dezvoltarea in inaltime, te poti lega de 2 trenuri care merg in sensuri diferite, si tot nu reusesti sa te mai lungesti. Poate ai observat si gimnaste, care nu cresc in inaltime, ori practicante ale altor sporturi de performanta.Si asta pentru ca eu am incercat sa-ti raspund.Nu meritai, avand atitudinea pe care o ai, dar sunt obisnuit cu insultele aduse sub,, protectia,, anonimatului.Eu iti doresc sa cresti cat mai mult...

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Se pot face tracţiuni sau alungira:
https://www.google.ro/......https?/

Răspuns utilizator avertizat
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, cresterea in inaltime, care dureaza cam pana la 20-21 de ani, nu poate fi influentata de miscare, ci de configuratia scheletului.

| Aniela2777 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Hai serioslaughing) Te`ai trezit tu sa vb. miscarea te inaltawinking daca nu stiai..iti dezvolta oasele si musculatura.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Aniela2777):

M-am,,trezit,,dupa,,numai,, 26 de ani de practica si consultanta in domeniu. Miscarea si anumite exercitii,recomandate de un profesionist, sunt in masura sa dezvolte anumite categorii de muschi si sa permita articulatiilor buna functionare a sistemului osos. Daca insa acesta, datorita unei configuratii proprii, nu permite dezvoltarea in inaltime, te poti lega de 2 trenuri care merg in sensuri diferite, si tot nu reusesti sa te mai lungesti. Poate ai observat si gimnaste, care nu cresc in inaltime, ori practicante ale altor sporturi de performanta.Si asta pentru ca eu am incercat sa-ti raspund.Nu meritai, avand atitudinea pe care o ai, dar sunt obisnuit cu insultele aduse sub,, protectia,, anonimatului.Eu iti doresc sa cresti cat mai mult...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Multumesc,nu ma asteptam.Succes in crestere-e suficient ca prin miscare, sa permiti elasticizarea articulatiilor si o pozitie corecta a coloanei.

| ChemoshRDB a răspuns:

Nu cred ca poti numai acasa.
Ai putea sa joci bascket, sau sa faci cros(alergari)