| Alexandrutssa a întrebat:

Vreau si eu statusuri nu conteaza de care, multe sa fiebatting eyelashes! Funda:*

7 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu , mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

Sunt momente in viata cand simtzi absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi...Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi...De parca tzi.e frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferitzi totushi ne potrivim...Shi am stat unul langa altul cand totzi vroiau sa ne despartim ...

Nu intzelegi ca daca vreau sa te inshel...O poth face cu primu' care.mi iese.n cale sau pe palier

N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham
Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

Tine minte stii prea bine ca privirea nu te minte
Sfarsitu' nu se programeaza el se simte
Se citeste el in ochii mei vrei nu vrei
Vezi capat de rand punct

Shi poate crezi ca gresesc...E felul meu de a fi
Nu ai intzeles thu
V.a intzelege altu' a 2'a zi

Eu am nevoie de un baiath care sa intzeleaga.Shi care sa creda in toate visele mele...Degeaba plangi nu mai e cale de impacare
N.o sa dispar ca ski fumu'n zare
Chiar daca doare ma face mai puternica
Shi ashtept de la viata o noua provocare
Amintirile sunt vi
Le portzi in gand oriunde ai fi,
De tine nu poti fugi
Trecutul te va urmari

Nu alerga dupa ce nu poti simtzi
Pentru ca nu te poti mintzi

Au fost bune si rele ce tzi.au placut sau te.au durut...
Sperantza n.a murit si te.ai regasit ca intr.un vis
Inchis in tine dar prietenii sufletul tzi.au deschis...
Au fost cativa dar au contat inzecit
Shi.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid...

Fa.tzi prieteni noi dar nu ii uita pe cei vechi
Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi...
Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii
Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vi...

Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost!

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot,mi s-a zis că n-o să pot,eh uite-te că încă pot!

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

Nu mai am puterea de-atunci,atunci luptam in doi

N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

Fara tine nu mor dar nici nu traiesc

Se spune ca iubesti o data in viata,o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des
Care a iubit mai intens,care pe care n-a inteles?

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Dragostea nu inseamna a ne uita unul la altul ,ci a privi amandoi in aceeasi directie.

• @ cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul .

@ ia'ma de mana . hai sa trecem peste toate impreuna .

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese , drumurile se separa .

@ As vrea sa cred , sa pot visa , sa te aduc de partea mea . as vrea ca timpul sa'l opresc ,sa'ti spun de fapt cat te iubesc !

@ o sa'ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea .

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin , ptr ca atunci am nevoie cel mai mult .

@ minte'ma ca ma iubesti , te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange , lumea nu se opreste in loc ptr durerea ta !

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.
• Suferinta unui om nu se compara cu suferinta unui intreg popor.

Un prieten adevarat iti vede prima lacrima,pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.;x

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•:d

"cum ai puthea sa nu'i vorbesti? ochii aia caprui sa nu'i iubesti?

. ∂єѕєσяι zαмвєтυℓ ¢єℓυι ¢αяє ѕυƒєяα є мαι ∂υяєяσѕ ∂є¢αт ℓα¢яιмιℓє ¢єℓσя ¢є ρℓαηg
ηυ ρℓαηgє ¢α ѕ-α тєямιηαт ¢ι zαмвєѕтє ¢α тє-αι ѕ¢αραт!
α ѕмιℓє ∂σєѕη’т ¢σѕт αηутнιηg
¢єℓ мαι вυη ρяιєтєη αℓ мєυ єѕтє σgℓιη∂α, ∂єσαяє¢є ∂є ¢αтє σяι ρℓαηg, ηυ яα∂є
!¢єℓ мαι тяιѕт ℓυ¢яυ єѕтє ѕα тє ѕιмтι ιη ρℓυѕ α¢σℓσ υη∂є, ¢αη∂να, тυ ιηѕєαмηαι тσтυℓ
ѕι¢к σƒ ¢яуιηg, тιяє∂ σƒ тяуιηg, уєѕ ι’м ѕмιℓιηg вυт ιηѕι∂є ι’м ∂ιιηg…

• єѕтι σ ƒℓσαяє , єѕтι υη ¢яιη , єѕтι ραяƒυмυℓ ¢єℓ мαι ƒιη:χ!

єѕтι тσтυℓ ρт мιηє , тє`αм ιυвιт , тє ιυвєѕ¢ , ℓαѕ`¢α`мι тяє¢єє вαву

нє ωнσ ℓαυgнѕ ℓαѕт, ℓαυgнѕ вєѕт! вυт нє ωнσ ℓαυgнѕ ƒιяѕт , ѕєєѕ тнє ρσιηт

ι'м нσℓ∂ιηg ση уσυя яσρє, gσт мє тєη ƒєєт 域 тнє gяσυη∂

тσ вє σя ησт тσ вє, тнιѕ ιѕ тнє qυєѕтιση

α ѕмιℓє ∂σєѕη’т ¢σѕт αηутнιηg

αℓωαуѕ ιмιтαтє тнє вєнανισя σƒ тнє ωιηηєяѕ ωнєη уσυ ℓσѕє

ιηтя-σ zσι ѕє ιηтαℓηєѕ¢ ∂яαgσѕтєα ѕι ρяιєтєηια.∂яαgσѕтєα ιηтяєαвα ρяιєтєηια.∂αк уσ єχιт.υ ¢є яσѕт мαι αι؟.ρяιєтєηια яαѕρυη∂є.к ѕα α∂υ¢ υη zαмвєт α¢σℓσ.υη∂є υ αι ℓαѕαт σ ℓα¢яιмα.

ιηναтzα ѕα ιηνιηgι ℓα¢яιмα ¢υ υη zαмвєт ¢нιαя ѕι αтυη¢ι ¢αη∂ ∂σαяє.

αм ιηναтαт ¢α ιυвιяєα α∂υ¢є σ ℓα¢яιмα , ρяιєтєηια υη zαмвєт . ∂αя ∂є ¢є ѕα яιѕ¢αм ρт ιυвιяє . αм ιηναтαт ѕα αρяє¢ιєz ρяιєтєηιι ѕι ƒαмιℓια . ηυ ρє тιηє

¢ιηє ѕυηт ρяιєтєηιι мєι :» ؟؟؟мαяιנυαηα ѕι вєяєα!

∂яαgα мєα . ѕтιυ ¢α тє`α ανυт ρє тιηє. ѕι α ƒυgιт ѕι ¢υ αℓтєℓє .∂αя єℓ αяє σ ƒєтιтα.ѕι ƒєтιтα ℓυι є ¢єα мαι ιмρσятαηтα!

єяα σ∂αтα σ ƒαтα σαявα. ѕι ѕ-α ιzσℓαт ∂є тσтι ѕι тσαтє. ηυ νяσια ѕα ѕтєα ¢υ єα ∂є¢αт ρяιєтєηυℓ єι. тσт ¢є-мι ∂σяєѕ¢ мαι мυℓт є ѕα ρσт νє∂єα ℓυмєα ∂ιη נυяυℓ мєυ, ѕρυηєα єα. -νяєι ѕα тє ¢αѕαтσяєѕтι ¢υ мιηє؟ ι-α ρяσρυѕ ιηтя-σ zι вαιαтυℓ. -ηυ мα νσι ¢αѕαтσяι ∂α¢α ηυ ρσт νє∂єα. .ℓα ¢єνα тιмρ, ρт ƒαтα α αραяυт σ ρєяє¢нє ∂є σ¢нι ∂σηαтι.α ρυтυт νє∂єα ѕι ιη мσмєηтυℓ ¢αη∂ ѕ-α υιтαт ℓα ρяιєтєηυℓ єι α ναzυт ¢α ѕι єℓ єѕтє σяв... -"ηυ мα ρσт ¢αѕαтσяι ¢υ υη σяв". α ѕρυѕ ƒαтα ѕι ѕ-α ιηтσяѕ ѕα ρℓє¢є... ιηαιηтє ѕα ∂ιѕραяα ѕυηєтυℓ ραѕιℓσя єι, вαιαтυℓ ι-α ѕσρтιт : "ѕα αι gяιנα ∂є σ¢нιι мєι тє яσg" .

∂яαgσѕтєα є σ ѕαgєαтα ¢є ιтι ƒα¢є яαηι ∂є ƒσ¢… ѕυραяα ¢єℓ ¢є ιυвєѕтє… ¢єℓ ιυвιт ιѕι вαтє נσ¢

∂є¢αт ιη яαι ѕιηgυяα, мαι вιηє ιη ια∂ ¢υ ρяιєтєηιι!

∂α¢α ησяιι ναяѕα ℓα¢яιмι, ѕι ιυвιяєα η-α тяє¢υт, ρσαтє мαι αραяє σ ѕαηѕα ѕα ρσяηιм ∂є ℓα ιη¢єρυт.

ιυвιяєα ƒαяα ѕαяυт є υη ℓυ¢яυ ηєρℓα¢υт ¢α υη ¢ℓσρσт ¢є ηυ ѕυηα ¢α σ ησαρтє ƒαяα ℓυηα

нαι∂є ιη ¢αмєяααα:χ:χ ηυ νяєαυ ѕα тє σмσя . νяєαυ ∂σαяя ѕα`тι αяαт мαя¢α вℓυgιℓσяяяя:χ:χ

ιм ησт α∂∂ι¢тє∂…ι’м נυѕт Ⴣяαι∂ σƒ тнαт νσι¢є тнαт ѕαуѕ ‘gσσ∂вує’

ι ¢αη'т тαѕтє му ℓιρѕ,¢συℓ∂ уσυ ∂σ ιт ƒσя мє؟

ι ωєℓ¢σмє ∂єαтн.

ι нαтє ℓιƒє αη∂ ℓιƒє нαтєѕ мє !

συт σƒ му мιη∂; вα¢к ιη ƒινє мιηυтєѕ!

ѕαмє ѕнιт…∂ιƒєяєηт ∂αу! ιт’ѕ αℓℓ αвσυт уσυ .

Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "

" Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata ! "
" Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! "
" Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "
" Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga… "
" Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"
" Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant
" Romania este o tara in care pizza vine mai repede decat politia"Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "

" Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor… "
" Nu merita niciodata sa plangi pentru cineva, iar cine merita nu te va face niciodata sa plangi! "

Viatai scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi… "

| Daniella a răspuns:

♥I wish that I could fly . Into the sky . So very high . Just like a dragonfly .
♥Eu nu tin cont de ce crezi tu sau ce e`n capul tau !
♥Cand am probleme mai ales . Zic "Mai da'le'n mortii lor" .
♥De obicei nu crezi pana nu vezi cu ochii tai daca se poate . Ca visele devin realitate ! love struck
♥It`s to late to apologize .
♥Pot sa gandesc cu voce tare . Ca nimeni nu ma vede . Nimeni nu ma aude . Sunt o oarecare .
♥Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima .
♥Cand imi numar prietenii,pe mada o pun de 2 ori love struck .
♥Si poti sa`mi iei ce vrei . Cand am langa mine toti prietenii mei !
♥Siii peste toate o sa trecem cu capu` sus . Pentru ca surorile asta si-au propus smug .
♥Doar in visul meu gasesc lumea perfecta love struck .
♥Intamplator,oricine poate iubi smug
♥Cand iubesti pe cineva, simti nevoia sa-ti fie aproape love struck
♥Sunt eu,tu si restu' lumii . Tine minte nu conteaza ce abereaza unii . happy
♥Nu exista fericire de care sa-ti amintesti,fara tristete happy
♥Orice iti poti imagina,este real !
♥Visele intotdeauna inving realitatea daca le acorzi o sansa love struck
♥Fiecare are varsta pe care o simte .
♥Lumea in care traim . Este complicat de simpla happy .
♥Imi spui ca nu mai sunt la fel . Ca m`am schimbat . De fapt.n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat .
♥O vezi doar cand vrea . De`aia esti nebun dupa ea.
♥Zii ce vrei,tu stii,eu asa`mi traiesc viata !
♥Sunt cine vreau să fiu şi fuck ce vreau ! Fără ruşine imi iau ce-mi convine smug
♥Say hello to my little gun smug .
♥Pot fi orice`ti doresti . Atata timp cat ma iubesti smug
♥Zici ca nu se mai poate . Ca le'ai vazut pe toate . Poate ar trebui sa cauti fericirea'n alta parte .
♥Diferita . Nu pot fi comparata . Nici cu toti banii din lume nu pot fi cumparata .
♥Nu stii ce gandeste si nu stii daca are rabdare . Daca e genu` de fata care ar face o favoare
♥Poate ca ar fi o idee sa nu mai stai sa pierzi timpu` in continuare . Da` cand faci un pas in fata ea dispare .
♥Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla love struck
♥În mine se mai vorbeşte şi azi despre tine love struck !
♥Mie nu`mi strica vremea starile cum vi se`ntampla voua !
♥Sunt multe ca ea . Dar nu toate stralucesc batting eyelashes
♥Si'ti vezi de treburi. Ca oricum viata merge'n suturi .
♥Ai cazut,te-ai ridicat inveti noi moduri sa te scuturi !

| Betty18 a răspuns:

Http://paolla-love.blogspot.com/......erate.html aici sunt niste statusuri sper sa iti placa!

| alynutza a răspuns:

1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.

2. Nu te baga in lumea drogurilor….suntem si asa destul de multi

3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.

5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

6. Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat.

7. Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

8. Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

9. A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

10.Cel mai important nu este sa stii!Mai important este sa ai telefonul celui care stie.
Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?
1.Bărbaţii ar spune mai puţine minciuni dacă femeile ar pune mai puţine intrebari.
2.Călăre… pe situaţie!
3.Când e cald judec la rece€…berile!
4.Câteodată stau şi mă gândesc dacă eu întradevăr pot gandi
5.Ce statusuri aveţi fraţilor , v-aţi făcut cu toţii filozofi ?
6.Dacă ai voinţa poţi mută şi munţii, dacă ai creier îi laşi acolo, că nu te deranjeaza !
7.Dacă femeia ar fi bună, şi Dumnezeu ar avea una.
8.Dacă vrei să afli valoarea banilor, încearcă să te împrumuţi.
9.Îmi înfig cuie în plămâni.
10.Înainte să-l găseşti pe Făt-Frumos, trebuie să săruţi multe broaste

1.Mi-am aprins becu sa sting lumina…
2.Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara ! Nu-l inteleg ce ghinion are…
3.Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa…
4.Fac teme ca altceva nu mi-o dat scoala…
5.Fuck dus… da si pe tine daca vrei…6.Ai Bani !?… Hai la bere … N-ai bani !? … Dute vere !
7.O gãinã avea 2 picioare in special stângu` !
8.Se tin fetele de mine parca`si fii actor din filme!
9.Bate si ti se v-a deschide… proces penal !
10.Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra…
11.Psihologul mi-a spus ca sunt nebun, vocile din cap insa imi spun ca nu e adevarat
12.Viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna
13.Daca intr-o zi femeia pe care o iubesti iti e infidela si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi !
14.Virusu’ pacii o dat peste compu meu si mi-o sters toate manelele
15.Meci. E dinamo, deci ma puteti deranja.
16.Dragostea eterna dureaza 3 luni.
17.Nu te baga in lumea drogurilor….suntem si asa destul de multi
18.A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
19.Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.
20.Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
21.Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat.
22.Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
23.Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
24.A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
25.Cel mai important nu este sa stii!Mai important este sa ai telefonul celui care stie.
26.Eu nu sufar de nebunie….ma bucur de ea in fiecare minut.
27.Este bine sa lasi bautura….insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
28.Banii nu fac fericirea….o cumpara gata facuta.
29.Inteligenta ma urmareste….dar eu sunt mai rapid.
30.Fugi de tentatii….dar incet sa te poata ajunge.
31.Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.
32.A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou.
33.Daca o pasarica ti-a soptit ceva….atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
34.Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?
35.Alcoolul omoara incet incet……nu conteaza, nu ma grabesc.
36.Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
37.De ce sa bei si sa conduci ….cand poti sa fumezi si si zbori?
38.Pentru mentalitatea de *****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!?
39.Daca m-as gandi, dac-as lua-o-n serios, De-as avea 9 vieti si-un stil de viata dubios, mi-as trai vietile din plin fara regulamente – 8 le-as irosi – 1 ash pastra-o pentru sentimente.
- Cineva te va iubi intotdeuna, iar acel cineva voi fi intotdeuna EU.
- O simpla aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani….O iubire iti schimba total viata…
- Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea?
- Fugi de tentatii….dar incet sa te poata ajunge.
- Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
- Ma doare in cot de atata dragoste prostul meu frumos.
- Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…
- Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…
- Iubirea e ca o raie si din cauza asta iubita mea ma mananca in fiecare seara.
- Luxul tine de bani, eleganta si de educatie ! Fii eleganta, nu te vinde pe nimic.
- Esti primul meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimul meu gand inainte de a ma culca…
- Iubirea este cel mai nobil sentiment de pe pamant! Fie ca iubesti, fie ca esti iubit,apreaciaza- si pastreaza-l langa inima ta!
- Love in engleza, je t’aime in franceza, dar in stil romanesc pur si simplu te iubesc!
- Problema cu basmele e ca ele o feresc pe fata de dezamagiri. În viata reala, printul nu pleaca cu printesa care ar trebui.
- Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
- As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
- Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie
1. Inteligenta ma urmareste dar eu sunt mai rapid ca ea!
2. In lumea asta exista 2 tipuri de persoane: EU si persoane care si-ar dori sa fie ca mine!
3. Cand formezi un numar gresit, nu suna niciodata ocupat.
4. Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?
5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)
6. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu.
7. Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)
8. Cu aripi de fluturas, vine in somn un ingeras si ghici ce are pentru tine? Pupici dulci de la mine ca sa poti dormi mai bine.
9. Exista sex fierbinte, sex repede, sex in grup, sex protejat, sex prin telefon, insa pentru persoane ca tine exista… masturbarea.
10. Am fost arestat(a). Agentii m-au inchis pentru posesie de prea multa frumusete. Cautiunea poate fi platita doar de cineva urat. Asa ca grabeste-te!
11. Nu mai sunt un golan,suntem doi.
12. Toate statusurile sunt ocupate!
13. Ochii albastri ca seninul te imbata ca si vinul.
14. Toata lumea cauta statusuri geniale.
15. Cred ca ar fi timpul sa-ti ofer putin timp din timpul meu.
16. Purced din copilarie in copilarie.
17. M-am nascut sa fac fitze, nu sa le suport.
18. Brb. Sunt la cura de betie.
19. Daca maine nu mai sunt pe mess inseamna ca am castigat la loto.
20. Te dai scumpa, dar eu te stiu de cand erai la reduceri.
viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna

Stiu ca sunt prost.dar cand ma uit in jur imi revin .

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel .

Acolo unde dragoste nu e….facem! .

Cele mai smechere statusuri de mess:

Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risc?

Si mai multe statusuri smekere:

Inteligenta ma urmareste….dar eu sunt mai rapid .

fac baie, a mai trecut 3 luni. .

Membru al asociatiei nationale "mieii fiorosi"

join the dark side… we have cookies .

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei: Salvarea, Politia si Pompierii! .

Este bine sa lasi bautura….insa rau este sa uiti unde ai lasat-o. .

Nu invata niciodata un porc smecher sa cante , pierzi vremea si mai enervezi si porcul .

Vrei sa simti respiratia gura la gura a celui de langa tine ? Vrei sa te simti atins si mangaiat de celalalt ? Ia autobuzul .

Azi am avut o zi porno – am fost abuzat de profi, si din fata, si din spate!

Mai available ca oricand!

sunt o mica finete invidiata de multe zdrente

dnd . .caut acul in carul cu prosti . !brb cand gasesc unul

catSeLush cU` paLu` cLtS.
te-am muShcat de poponetS.love struck

Fite gesturi si tupeu
Asta talentu` meu
Pe ecran da fb
O printesa asa ca mine…!
Stiu sa`nvart totul in loc
Dobor prostii dintr`un fok
Sunt o diva shmechera
Hai fa paji si gura mik!

Let’s talk about rights and lefts…you’re right, I left

Invisible.pentru idiotii cu intrebari stupide…

daca ti-e foame – mananca sare : o sa-ti fie sete !

La pescuit…Nu deranjati si nu dati BUZZ cã-mi speriati pestii

Beau bere… sã-l fac spritz pe Jack Daniels

eu nu sufãr de nebunie… mã bucur de ea in fiecare minut

Sa curga Jack cu Red Bull panã dimineata… imi bag ****-n ea de viata

Show drinking icon

tai lemne

stau si ma-ncalzesc la gura frigiderului

MULG VACA

My doctor never told me I was crazy … I had to hear it from the fish

Adevarul n-are pretz, de-aia n-am de-ales si-tzi vand minciuni

Sunt perfect sanatos…mi-au spus vocile.

sunt usor de agatat si cad repede la pat

cine zice ca n-am sentimente…se inseala …le las de fiecare data intr-un prezervativ legat

ma cert cu vecinu

ASCUT DRUJBA

Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!

Stiu ca sunt prost.dar cand ma uit in jur imi revin .

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel .

Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut .

Acolo unde dragoste nu e….facem! .

Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risc? smekere

invisible (only stupid people can see me) .

if u see me,don’t come to me…if u come,to me don’t talk to me…if u talk to,me don’t kiss me…if u kiss me,don’t fuck me…if u fuck me…DON’T STOP .

Inteligenta ma urmareste….dar eu sunt mai rapid .

I was born intelligent! Education ruined me… .

Under My Desk statusuri smechere

fac baie, a mai trecut 3 luni. .

O noua serie de niste super statusuri smechere numai pe acest blog. Daca vreti sa va distrati, cititi urmatoarele statusuri smekere:

Alcoolul omoara incet incet……nu conteaza, nu ma grabesc. .

Membru al asociatiei nationale "darma-s-ar scolile" .

join the dark side…. we have cookies .

Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta…. da’ si cand ies din puscarie .

in 1800 dracula bea sangele viginelor….in 2005 a murit d foamae…. .

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei: Salvarea, Politia si Pompierii! .

Cine nu ma inghite … Sa ma suga .

Nimeni nu moare virgin…viata ne **** pe totzi! .

wey care o pus ‘u’langa’i’ pe tastatura ca am vrut sa-i scriu la una misto si ma scris o .
Prea dulce ca sa fiu light .

Te-am intalnit in cimitir,aveai pe piept un trandafir,din ochi iesea un viermisor,aveai in spate un topor!laughing .

Este bine sa lasi bautura….insa rau este sa uiti unde ai lasat-o. .
DND….ca….BRB .

Nu invata niciodata un porc sa cante , pierzi vremea si mai enervezi si porcul .

Daca o pasarica ti-a soptit ceva….atunci inseamna ca ai inebunitpentru ca pasarelele nu vorbesc .
I’m on a sea-food diet. When i see food, i eat it. .

Vrei sa simti respiratia gura la gura a celui de langa tine ? Vrei sa te simti atins si mangaiat de celalalt ? Ia autobuzul .

femeile sunt ca locurile de parcare…alea bune sunt ocupate iar alea libere sunt pentru handicapati smug .

Sibiu, capitala culturala europeana, saluta provincia bucuresti! .
45. ie viata greu!
44. sweet home Ciorogirla
43. Un prieten e un cadou pe care ti-l faci singur, mai dificil este atunci cand "magazinul de cadouri" s-a inchis!
42. OFERTE SPECIALE DE CRACIUN: LA 2 PIZZA CUMPARATE PRIMITI 1 DOZA BERGENBIER, LA 3 PIZZA PRIMITI 1 COLA LA 1 L ! MAMAAAAAA TE IMBOGATESTI !
41. curatenia de dimineata
40. De-ai putea sta cu mine pentru totdeauna ar fi putin!
39. Pentru dragostea fata de un trandafir, gradinarul devine sclavul a mii de spini !
38. Reiese atat de bine/ Aceeasi nepasare/ De oameni, si de tine (G. Bacovia – Ego)
37. beau de joi seara intr-una
36. colt de suflet
35. A trecut 2009, a inceput dezastros dar s-a terminat frumos! … Acum e randul lui 2010 sa ma surprinda, placut sper!
34. foiae verde de cicoare/astazi este sarbatoare
33. my home is die beste
32. making za tree
31. cea mai proasta din curtea scolii straight face
30. @uarc
29. My love’s a revolver … my sex is a killer …. Do you wanna die happy? big grin
28. ne place munca
27. cine se trezeste de dimineata inseamna ca n-a dormit toata noaptea happy )
26. Revelion fara numar happy )
25. sa se duca toti la dracu … imi fac bagajele si ma duc si eu la el
24. Maria Craita interrail
23. cu Papusa la doctor !
22. in definitiv, nu anii din viata ta conteaza, ci viata din anii tai
21. Mos Cracila
20. tovarashi, frumoasa e viata!
19. stii rutina … tu imi scrii un mesaj, eu il ignor…
18. melci, scoici, raci, craci
17. Craciti-va fericiti !
16. Pisat eduard ma numesc
15. Sunt destule ca tine dar nu le-am vazut eu bine … asa ca keep looking!
14. back from hell
13. La multi ani si fericire, liste de id-uri pline!
12. buzz me, call me, just don’t bother me
11. cawords die many time before their death
10. all animals are equal, but some animals are more equal than others
9. the saboteur time
8. craciuneste fericit
7. foaie verde de alun/nu exista Mos Craciun
6. Unele lucruri exista, chiar daca nu exista happy
5. hot tea with my "dearest friend" Shakespeare
4. Buna ziua!Compania DUREX va anunta ca nasterea dumneavoastra a fost cauzata de o eroare tehnica. NE CEREM SCUZE!
3. u are not a bad boy.u are a bed boy remember that
2. acolo unde apa se strecoara si nisipul se toarna
1. How do you can say about people who are afraid of Santa Claus? Claustrophobic! funda?

| didixdsgregtrh a răspuns:

Buna uite sper sa-ti placa happy
● Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o deå peste cåp´! ●

"Dåk ´åi nevoie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nu-ti fåce griji ´!"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferenta`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate. A zis că vrea să se pună pe fapte. : x

"Ea e zana minunata :X. din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal."

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti. Dar. Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci. :*"

.-> dulce si secSi. Bună si rea. Ispita vietii. E femeia. "

.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne. "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost. Fara ea nu poti traii`.

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

Oriunde ´ai fi ´. Oriunde ´ te-ai afla ´;;] … Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea! :* ´.

If you hold my ` hand! ´˚. I will` take you away! ´˚. My heart ` beats ` like a drum. La la la Every` Day`! =p~ ´˚; x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic

| RazvyP a răspuns:

Buna!

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
Am invatat Ca oricat Ai plange lumea Nu Se opreste In loc Pentru durerea TA.
Am invatat sa visez.Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este.
TotUl TReCE dar tOtUl nu Se UitA!
Am intrebari de pus,raspunsuri de dat,ganduri de ascuns, oameni de uitat!
Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele!
Mi-e frica sa spun ca nu mai esti.
In intuneric tu esti lumina care imi da viata!
Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!
Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil
Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur
Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
Viata e plina de necazuri dar si bucurii.asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.
Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying.te iubesc:X.
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca
Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist
Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Status de tristete, nu mai cred povete /status de tristete, gand de batranete/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor
Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma
Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad
credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori
Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.
Lacrimile spala inima ce-i rana…
Daca-o h sa va placa/sebi-o sa mai faca/le scot ca pe banda/ fac si la comanda. big grin laughing
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
Caut cu o tor? stins? r? spunsuri inghe? ate pe veci… sad
Am inv? at c? dureaz? ani s? câ? tigi încredere? i doar câteva secunde s? o pierzi.
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc
Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
Pe sistem, hai pe sistem / Pana dimineata bem
Kand e frate langa frate / Se da lumea la o parte
Noi nu ne-am nascut bogati / Noi am fost copii saraci
Tu esti regina mea/Eu sunt regele tau/Tu esti iubitta mea/Eu sunt iubitul tau/Te iubesc mai mult decat as fi crezut/Te iubesc la maxim poate si mai mult
De ce vrei sa pleci si nu ai rabdare/Ca eu iti ofer ce nimeni nu are/De ce vrei sa pleci fara sa ma asculti/Pentru altcineva ma uiti
Stii cand pleci nu stii cand vii/Fir-ai tu viata sa fii/Esti strain nu-i ca acasa/Nimanui de tin nu`i pasa
M-am rugat la D-zeu/Sa-mi apari macar in vis/El ti-a dat un chip de inger/Si la mine te-a trimis
As fugi cu tine in America/Vom lua banii de la tata ca a luat pensia/Ar fi bine sa mai pui si tu ceva/Hai, du-te si scoate-ti alocatzia
Mama ce le ai,ce le ai,ce le ai/Ce bine le dai,ce le dai,ce le dai/Ce bine le faci,ce le faci ce le zici/K sa-i ofticci, sa-i oftici, sa-i oftici!

Funda?

| Elena_Pitik_Pitikutza_1990 a răspuns:

Buna vreau si eu statusuri triste...