| VampireBlood a întrebat:

Vreau si eu multe statusuri..Nu conteaza de care!:* Funda!
Cele mai multe si interesante!

Răspuns Câştigător
| lolita24 a răspuns:

Vreau o viata noua! Si de restul’ caramele!
Tu ca mine mai găseşti, eu ca tine nu mai caut.
Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau.
Rasul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.
If you can’t convince them, confuse them.
Acuma m-am trezit! Pa, ma culc.
Am citit ca tutunul dauneaza, si m-am lasat de fumat! Am citit ca alcoolul dauneaza, si m-am lasat de baut! Am citit ca sexul dauneaza, si? m-am lasat de citit!
Psihologul mi-a spus ca sunt nebuna, vocile din cap insa imi spun ca nu este adevarat.
Caut femeie rezistentă la frig, foame şi bătaie! Rog seriozitate!
Generez în generaţie, generaţia ce va urma să fie generată în alte generaţii!
Alerg muştele! Nu mă deranjaţi că altfel vă alerg pe voi!
Omul seamănă foarte bine cu hârtia. Dacă se aprinde o parte din ea rămâne scrum. Acesta este trupul. Cealaltă parte se preface în fum şi zboară. Acesta este sufletul.
• Tac, am zis destul!
• Nu are nici o noima sa cersesti prietenia.
• Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.
• Pentru că ne place să acţionăm copilăreşte!
• Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!
• Mulţi oameni ar învăța din greşelile lor dacă nu ar fi atât de ocupaţi să le nege!
• M.am plictisit de toate prefăcutele care se cred prietenele mele.
• Daca planul A a esuat.Nu uita, alfabetul mai are 25 de litere!
• Zâmbesc pentru ca exista persoane care ma fac cu adevarat fericita.
• Vrei o fată perfectă? Cumpără-ţi o papuşă barbie!
• Ştii care este partea bună atunci când pierzi sau îţi este luat ceva? Că vei fi atât de orgolios sau atât de scârbit, încât nu îl vei mai vrea înapoi.
• Viaţa mea e un haos total, dar pot să jur că-mi place aşa!
• Fără probleme nu există viaţa adevărată... Mereu ai să primeşti, o zi rece, una caldă!
• Pot să zâmbesc si să sufăr! Viaţa m-a făcut să nu arăt nimic din ce simt, pentru că se va găsi cineva care să îşi bată joc.
Alte statusuri :
• Tu, rămâi cu cei pentru care m-ai dat deoparte.Nu dau nume că oricum ce ne-am propus e acum departe. :]
• Ai încredere în mine! Oricâţi băieţi ar fi în jurul meu, nici unul nu-i ca tine.;;]
• Ştie când să râdă, ştie când să fie supărată, ştie când în ochii tăi să fie cea mai importantă fată! ♥
• După fostul` vine altul! Aceleaşi gesturi şi cuvinte tot ca înainte…Îl crezi apoi îţi dai seama că minte! Şi`n final e o altă poveste…Acelaşi scenariu.alte feţe!……♥
• Uneori cel mai bun lucru pe care poţi să îl faci pentru persoana iubită este să o laşi să plece.
• Urăsc să văd cum cineva îsi abandonează prietenii vechi pentru cei … noi. (:
• Îmi pare rău că mă etichetaţi după o impresie,dacă aţi şti cum sunt într-adevăr, aţi intra în depresie.
• Dacă judeci o carte după copertă, ei bine.
Vei avea de pierdut o poveste minunată!
• Zâmbim în exces!:]. Asta doar pentru că noi nu avem motive serioase de stres!; D
• Ea nu e O păpuşică s.o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei.
• M-a durut că ai fost primul care mi-a întors spatele în loc sa fii cu mine să-mi ştergi lacrimile.
• Eu am crezut în tine, tu ai făcut doar ce ai vrut şi poate ai ţinut la mine, dar să-mi arăţi nu ai ştiut!
• Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea. ♥
• Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.
• Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece
• La locul potrivit, la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.
• Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim.
• Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.
• Traiesc o poveste si visul e culoare!
• Am prea multe defecte, in fata acelora care se cred "PERFECTE"
• ™.Si ma pis pe toate amintirile frumoase. Ca oricum acele amintiri erau doar momente false
• Oamenii iti spun că te-ai schimbat atunci cand nu te mai porti cum vor ei.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

3 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

1.Tot ce se spune după a 5-a bere, se numeşte scurgere de informatii.hee hee
2. Poate ca nu sunt inca acolo unde imi doresc sa fiu, dar sunt mai aproape decat eram ieri
3. Cerându-ti scuze..nu te umileşti! Ci araţi că ai greşit...şi iţi pasă!
4. Bucură-te întotdeauna de lucrurile marunte, intr-o zi o să priveşti în urma şi o să-ţi dai seama că au fost cele mai mari bucurii
5.Zambetul pe care il aveti pe fata este cu mult mai important decit imbracamintea pe care o purtati
6.Cuvintele sunt cheia - alese corect pot deschide orice suflet si inchide orice gura
7.Cand esti singur, asta nu inseamna ca esti slab - asta inseamna ca esti destul de puternic ca sa astepti ceea ce intr-adevar meriti
8.De la viata trebuie sa te-astepti la bine, dar sa fii pregatit pentru necazul care vine.
9.Toate greselile pe care le comit au o explicatie: "Traiesc pentru prima data".
10. Oamenii nu uită niciodată lucruri ce încă îi mai fac fericiţi

Sper ca ti-au placut.
Daca mai vrei doar spunemi...ca sa nu scriu degeaba.:* FUNDA?

| InViataReala a răspuns:

Ce le mai place cainilor oaselehappylaughinglaughing

| Valentynaaa a răspuns:

1.- azi, chiar iubesc!
2.- si e eaaa... micutaa taaa.
3.- ea stie cand sa zambeasca`
4.- lumea mea e buna datorita tie.
5.- Si visele ` ard` in ochii ei!
6.- te.super.мega.extra.ultra.iubesc!
7.- Te adooor :**.
8.- Pentru. ca acum sunt cea mai fericitaa!
9.- Fericire- noi speranțe, noi vise, noi drumuri /
10.- Si, Da! Totul e atat de frumOoooos.
11.- Toate visele par imposibile pana cand le indeplineste cineva.
12.- Sunt mica si zambesc pentru tine, chiar daca tu nu tii la mine.
13.- Alb in0cent, r0suu` pasi0nal si`un graм de verde, ExTrAoRdInAr
14.- e de ajuns sa-mi spui cât de mult ma iubesti doar privind în ochii mei.
15.- Eu sunt tot ce vrei si nu poti avea, tot ce ai avut si n`ai putut pastra!
16.- Fiecarre are dreptul la un cuvant, iar al meu este Iubirr'ee
17.- Mica, bruneta cum e ea, e a ta si nimeni nu ti-o poate lua!
18.- Se numeste pasiune pura, inimile noastre care dau caldura.

sau...

>>Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
>>Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.
>>Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
>>Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
>>Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!
>>Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.
>>Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.
>>Fericirea e sa fii in afara celor patru pereti, sa umbli, sa cunosti, sa te amesteci cu lucrurile. daca te opresesti te copleseste tot ceea ce e mai rau in tine.
>>Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.
>>Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.
>>Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

>>Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde!
>>De cate ori ma vei privi cu ura si manie. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie!
>>Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt; x
>>Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

>>Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
>>Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!
>>E semn ca ceii ca mine au dat strigarea.Ca pentru cei ca noi soarele rasare seara; x
>>Traiesc din fantezii, visez la nebunii.E o poveste pe care o stiï.
>>Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
>>Da, e adevarat.Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau
>>Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasă
FUNDA? plss