| SongElena a întrebat:

Vreau si eu va rog mai multe detalii despre profilul stiinte sociale de la licee.Am inteles ca se face in principal romana,istorie, geografie si 3 limbi straine.(asa am auzit). Acum nu stiu daca chiar asa e si de aceea am decis sa va intreb pe voi.Eu anul asta intru la liceu si as vrea la stiinte sociale.Dar am nevoie de mai multe detalii.Mai ales daca se fac 3 limbi straine care sunt acelea? Si voi ce spune-ti despre acest profil? este bun?
Astept raspunsurii si dau funda.happy

1 răspuns:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Profil uman, se bazeaza pe romana istorie engleza.
o sa ai 4 ore de romana pe saptamana
2 de engleza
2 ore alta limba straina
2 ore geogra si 2 istorie
2 ore de tic
1 ora de desen, chimie, muzica, biologie, latina si sport
o sa ai si un optional
2 ore de logica(in clasa a 9 a)
2 ore de fizica
2 ore de mate
tezele o sa le dai la
romana
istorie/geografie
engleza
logica

din clasa a 11 a nu o sa mai faci biologie si chimie

iar bacul nu stiu sigur
la romana si istorie il vei da sigur
si ai la alegere dintre geografie sau logica, psihologie, economie si filozofie
logica o faci intr-a 9 a
psihologie intr-a 10 a
economie intr-a 11 a
filozofie intr-a 12 a
Sper ca te-am ajutat ^_^