| Pumba a întrebat:

Am avut aseara un vis cam ciudat din punctul meu de vedere.Visul asta m-a speriat destul de mult avand in vedere ca eu nu prea visez asa ceva.Stie cineva ce ar putea sa insemne? Am visat ca am plecat intr-o drumetie cu fostii mei colegi(am trecut intr-a 9-a acum.de asta zic fostii)si tin minte ca am mers foarte mult.La un moment dat m-am uitat pe telefon si imi spunea ca am merg in jur de 1.000.0000km(ceea ce la momentul acela nu ne speriase.parca era ceva normal). Am mai mers ce am mai mers si la un moment dat am ramas cu colega mea(eu statea dor cu ea.era prietena mea cea mai buna) sa ne uitam pe telefon si intr-un timp foarte scurt ceilalti au disparut. Ne-am panicat putin si am intrebat niste copii de acolo pe unde a luat-o grupul si ne-a spus pe care carare(erau doar doua. zic ca am intrebat niste copii pentru ca eram intr-un satstraight face) si am mers pe acea carare putin si am ajuns la o fundatura.Am zis ca copii ne-au mintit si ne-am intors si am luat-o pe ceealalta carare si am mers si am mers pana ce am ajuns la biserica de la care am plecat(lucrul ciudat este ca acum biserica era cu susul in jos. un lucru normal.nu ne-am speriat cand am vazut asta)si dintr-o ata colega mea s-a "transformat" in mama(parca nici nu realizasem.ma comportam ca si cum ea ar fi fost acolo de la inceput) si am mers pana in oras pe unde am trecut pe langa Mitropolie(eu locuiesc in Iasi.in Iasi e Mitropolia) si am zis sa intram sa ne inchinam.Mama incepuse sa se poarte ciudat. Avea niste gesturi ciudate care pe mine ma speriau.Se invartea brusc si comporta ciudat.In Mitropolie nu era nimeni si era mai mica decat e acum.Si parca erau mai multi Sfinti. Cel putin 3 in afara de Cuvioasa.Si parca nu era niciun preot.Doar o "tante" ca sa ii spun asa in loc de preot.Nu retin ce spunea dar a vorbit cu mama si avea o voce foarte blanda.Si in afara de tantea asta mai era o maicuta imbracata in negru si avea o chestie ciudata pe cap.Era ca un fel de saculet mic cu gaurele, alb, care ii acoperea toata fata. Ea parca era ca un fel de ajutor pentru tantea aia. Dra la un moment dat cand eram speriata la culme si de gesturile mamei mele si de felul in care era imbracata maicuta aia parca mi-am dat seama ca sunt intr-un vis si am deschis ochii. I-am deschis brusc si s-a terminat la fel de brusc si visul.Deci ce pot insemna toate lucrurile asta? Sunt putin mai mult speriata ca nu stiu ce sa cred. N-am mai visat asa ceva.Va rog. Daca stie cineva ce inseamna sa ma lamuresca si pe mine. Dau funda si vot.happyMultumesc.

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Orice ar fi, e doar un vis. Visele nu înseamnă nimic, reflectă doar cât de stresat/ă ai fost în timpul zilei sau la ce te-ai gândit mai intens.

În mod sigur erai doar stresată și de aia ai visat ciudat.

Baftă

1 răspuns:
| Pumba explică:

Biserica aceea cu susul in jos asa era construita.Stiu ca am studiat-o atent si asa era ea facuta.N-am intrat in aceea biserica.