| andrey_8401 a întrebat:

am o prietena de 14 ani ( eu am aceeasi varsta) cam cati bani ar trebui sa imi iau cand ies cu ea in oras? e normal sa fac cinste mereu?

4 răspunsuri:
| BuburuzaZd a răspuns:

Mai... daca nu am multi bani ia'ti max 20-30 lei... nu dai mai mult p 20 sucuri.:d
Si la primele intalniri fai tu cinste dupa nu pentru ca asta inseamna ca e materialista.
Sper ca te-am ajutathappy!

| foxsilver a răspuns:

Mai mult de 20-30 de lei, nu cred ca e nevoie, mai ales ca la varsta voastra, nu o sa intrati in baruri sau alte locatii de acelasi gen.
Iar consumatia, cred ca ar fi frumos s-o platesti tu de vreo 2-3 ori, fiind la inceputul relatiei de prietenie.
Dar, mai tarziu, pentru ca nu aveti varsta la care sa va castigati singuri banii si trebuie sa apelati la parinti, ar fi de preferat sa contribuiti amandoi la"cheltuieli". In felul asta dovediti intelegere intre voi.

| rutanklan a răspuns:

Prima data e recomandat sa platesti tu, apoi va intelegeti voi happy. Mai mult de 20 de lei pe doua sucuri (sau beri happy ) nu cred ca o sa cheltuiesti. Dar poti sa iti iei 50 sau maxim 100 de lei cu tine. Just in case.

| viorel70 a răspuns:

Primele 5 intalniri dap dar dupa daca nici atunci nu face ea cinste sau ceva ins ca e materialista ia si uh max 40-50 lei...
GoODNight