| Rares266 a întrebat:

Buna tuturor!

Am si eu o problema, este vorba de fosta mea prietena pe care nu o pot uita orice as face si in fiecare zi ma gandesc la ea, am incercat sa trec peste sa o bag pe invizibil sa nu mai vorbesc deloc cu ea dar pana la urma am scos-o si am incercat sa ma abtin si sa nu ii arat ca inca imi mai pasa deoarece a doua oara cand ne-am despartit am intrebat-o daca este sigura si daca asta este ceea ce vrea a zis ca da si mi-a mai zis ca ii pare rau, vede si stie ca o iubesc si i-am demonstrate asta, iar ea mi-a spus sa imi caut alta care sa ma iubesca si ca nu o merit. Dupa 2 zile am sunat-o si am incercat sa ne impacam dar ei ii era greu sa imi spuna ca nu vrea dar pana la urma mi-a spus ca nu mai vrea iar eu am intrebat-o de 2 ori esti sigura ca asta vrei? a stat putin si mi-a spus ca da apoi i-am spus ca am sa ii respect decizia luata si am sa o las in pace. A trecut o zi, doua, o saptaman, doua de cand nu am mai vorbit ( dar in fiecare zi ma tot gandeam la ea si nu stiam ce si cum sa fac, nu stiu daca as mai putea fi impreuna cu ea sau nu ) in fiecare zi tot la asta ma gandesc si imi este foarte greu fara ea nu stiu ce sa mai fac simt ca innebunesc. Am fost de 3 ori la psiholog si pe moment ma simteam mai bine dar dupa cateva ore iar ma gandeam la ea. Psihologul ma sfatuit sa imi caut alta fata sa nu ma mai gandesc la ea pentru ca nu o pot obliga sa ma iubeasca. Au incercat si prieteni sa ma ajute sa o uit dar degeaba ca nu o pot iubi.
Ea nu este prima mea iubire dar in toate relatiile pun suflet iar unele nu apreciaza deloc.Am incercat sa fac orice doar ca sa nu ma cert cu ea sa fie totul frumos ….si totusi eu chiar nu stiu sau poate ca nu inteleg eu care a fost problema intre mine si ea … nu inteleg cu ce am gresit. Am intrebat-o de multe ori daca am gresit cu ceva sau daca am suparat-o dar de fiecare data imi spunea ca nu totul e oke ( asta numai dupa ce a inceput sa se raceasca fata de mine ). Acum ne comportam ca niste straini, amici … abia scoate 2, 3 cuvinte nimic mai mult. Nici nu stiu care ar fi motivul pentru care nu mai vrea sa fim impreuna. Am pus destul de mult suflet pentru ea gandindu-ma ca ea e altfel de celelalte fete dar cred ca m-am inselat.
As mai putea face ceva? As mai putea fi impreuna cu ea? Ce si cum sa procedez?
Eu inca mai tin la ea chiar foarte mult si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| oanaaa16 a răspuns:

Buna! Odata ce ti-a spus de mai multe ori ca nu mai vrea sa va impacati, e clar ca asta vrea. Gaseste.ti ceva cu care sa iti ocupi timpul, sa nu mai ai atat de mult timp sa te gandesti la ea. Ia-o ca pe o experienta in viitoarea relatie. Nu merita sa ramai ancorat in trecut, oricat de mult te-ar durea lucrul asta. Si eu am patit-o la fel ca tine, dar incerc sa trec cat mai repede peste. Esti tanar si merita sa te bucuri de fiecare clipa happy Sper sa te ajute. Sigur esti un baiat de treaba si iti vei gasi fata potrivita happy

2 răspunsuri:
| hello1234 a răspuns:

Dupa parerea mea fata asta nu te merita. Este mai mult decat evident ca u ti la ea pana peste cap si sincer cred ca u ai depus mult mai mult efort in relatie decat ea... Incearca sa vb cu ea si sa ii spui ca ai vrea sa fiti macar prieteni asta te-ar ajuta putin desi stiu ca e dificil dar stai linistit ca sigur va aparea o fata care sa te merite si care iti va impartasi iubirea si te va ajuta sa o uiti. In orice caz respect sin partea mea pentru ca nu mai sunt prea multi baieti care sa iubeasca cu adevarat fetele in vremea adolescenteiwinking

| Chopachiups a răspuns:

Poate este o mica sansa de impacare.Suno sau cauta intalnitiva la un suc intr-un loc mai retras si incepeti sa vb depre voi dspre momentele petrecute impreuna frumoase.Si incearca sa-i spui vb frumoase gen ce frum esti pacaat ca n-am putut vedea asta s inate dar lasa-ma sa vad akum.Mai spui stiii ca etsi viata mea si te iub si ma inebuneste gandul ca poti fi a altuia cand eu stiu ca inca te iubesc si inca esti stapana iniimii mele. Spune-i sati mai dea o ultima sansa si ca vei profita de ea 100%, Si ca o vei aprecia cum nu ai facut-o pana acuma.Si ca te vei schimba pentru a fii totul bine si pentru a dura cat ma multi ani. Sper sa te ajute si daca te ajuta :cFunda