| Cripop a întrebat:

Buna ziua! La scoala am inceput sa colindăm cu doua prietene si un coleg ne-a filmat, am vazut un mar si i-am dat cu el in telefon, telefonul căzând pe jos si s-a spart. A mea a fost vina ca am dat cu mărul, dar al lui ca a filmat? Ce se va întâmpla? Nu doresc sa platesc, eu zic ca vina a fost si al lui ca ne-a filmat. Obiectele in pauze nu raspunde nimeni de ele, decat cel care la adus si cine il deține, sunteti de acord? Va rog cine stie sa imi raspunda urgent. Ma poate da la poliție?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"un mar si i-am dat cu el in telefon, telefonul căzând pe jos si s-a spart...Ma poate da la poliție?"

sigur că poate dacă nu-l plătești! Un comportament huliganic și violent, NU e acceptabil

| Catrice a răspuns:

Tu i-ai spart telefonul, nu el...tu plătești.

| Cripop explică (pentru Catrice):

Platesc doar display-ul sau si manopera, oricum manopera nu cred ca trebuie plătită de mine ii dau bani numa cat sa iti cumpere display

| Catrice a răspuns (pentru Cripop):

Plătești toata reparația bruh

| johnnny123 a răspuns:

Sunt două chestiuni diferite.

El poartă vina pentru că v-a filmat fără să vă dați acordul, tu porți vina pentru că ai aruncat cu mărul și i s-a spart telefonul.

Fiecare cu vina lui. Vina lui nu o anulează pe a ta.

| Cripop explică (pentru johnnny123):

Deci platesc eu? Desi nu e prima data cand filmeaza

| PedoBarbie a răspuns:

S-a transformat într-un iphone?

| Vântulalb a răspuns:

Da, te poate da la politie.
Pentru fapta lui (filmare) raspunde el daca o face publica.
Pentru distrugerea unui obiect ce nu iti apartine, raspunzi tu.